ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 18 квітня 2015 р.

Через скасування податку на медикаменти пацієнти сподіваються на зниження цін

Верховна Рада скасувала податок на медикаменти. Тепер лікарі і пацієнти сподіваються, ціни знизяться хоча б частково. 

Без ПДВ та додаткового імпортного збору такі пільги діятимуть на міністерські закупівлі до кінця березня 2019-го року. В департаменті охорони здоров'я певні: це перший крок до того, щоб ліки подешевшали. Адже держава здійснюватиме закупівлі напряму через міжнародні організації.

«Не поодинокі випадки, коли препарат, який виробляється за ціною, умовно кажучи за 10 євро за упаковку, може пересікати митну територію України уже ніби то із перших рук за ціною 50-60 євро. Тому що вони проходять через 3-4 офшорні компанії і в результаті виникає така ціна», — пояснює директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Богдан Чечотка.

Посадовці припускають, що нововведення стосуватиметься здебільшого важких недуг. Дешевше стане лікувати ниркову недостатність, онкологію чи гепатит. Також не переплачуватимуть за розхідні матеріали та вакцини. Щоправда, в останньому випадку пацієнти різниці не відчують. Необхідні щеплення для них переважно безкоштовні.

У лікарнях сподіваються: це покращить державну допомогу. Адже 80-90 відсотків вартості лікування падає на плечі хворих та благодійних фондів. Собівартість операції на серце в середньому коливається в межах 50-55 тисяч гривень.

Як працюватимуть пільги, ніхто точно не знає. Втім, лікарі певні — якщо подешевшають державні ліки, впадуть і ціни в аптеках.

http://zaxid.net/news/showNews.do?cherez_skasuvannya_podatku_na_medikamenti_patsiyenti_spodivayutsya_na_znizhennya_tsin&objectId=1348135

Немає коментарів: