ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 4 квітня 2015 р.

В Україні до 1 березня не встигли зареєструвати понад 850 медпрепаратів, – UCAB


У країні спостерігається катастрофічний дефіцит ліків, оскільки понад 850 позицій медикаментів не встигли зареєструвати виробники до 1 березня, відповідно до постанови Кабміну. Про це «Погляду» розповів голова управління БФ «Пацієнти України» (UCAB) Дмитро Шерембей. 

За його словами, ця ситуація має декілька причин. «По-перше, процес управління у Міністерстві охорони здоров’я позначився і на доступності лікування. Спостерігається катастрофічний дефіцит ліків, які були закуплені ще в 2014 році, але досі не поставлені в регіони взагалі. І друга причина – це те, що в Україні діє постанова, відповідно до якої, якщо виробник до 1 березня не зареєстрував ліки, то не може торгувати на території України. Більше 850 позицій медикаментів не встигли зареєструвати до 1 березня з різних причин, зокрема і технічних. Тому виробники не можуть торгувати, і це призводить до браку ліків у регіональних лікарнях. Міністерство охорони здоров’я досі ще нічого не зробило, аби виправити цю ситуацію», – сказав Дмитро Шерембей.

На думку Шерембея, такого затягування торгів з ліками в Україні ще не було.

«Це вже квітень, а рішення про нові закупівлі вже мало бути прийняте. Тим більше, що процес підготовки всіх документів триває близько 3 місяців. Його треба було починати в січні і зараз закінчувати, а вони його ще навіть не розпочали», - сказав Дмитро Шерембей.

Як наголошує Дмитро Шерембей, наразі державне забезпечення ліками відсутнє.

«Це більше імітація забезпечення ліками, ніж саме забезпечення. Ситуація критична із закупівлями з минулого року і із закупівлями цього року», - підсумував він.

http://www.pohlyad.com/news/n/81438

Немає коментарів: