ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 4 березня 2015 р.

У "ДНР" та "ЛНР" винищують наркозалежних, дозволяючи Росії поширювати героїн - Foreign Policy


ТСН: Серед терористів багато наркоманів, які самі "штовхають" препарати.

Сьогодні бойовики розповідають, що рівень наркоманії та алкоголізму у так званих народних республіках знизився у 10 разів. Проте, методи, якими користуються терористи, жорстокі та провокують можливість збільшення ВІЛ-хворих у рази. Крім того, на вулицях Сходу почали з'являтися наркотики, яких практично не бачили на території Україні. Втім, вони дуже поширені серед наркоманів Росії. У липні минулого року бойовики Горлівки схопили 33-річного Руслана та на 21 день відправили на лінію фронту. "Копати окопи як собака і жити в них як собака", - каже чоловік, пише Foreign Policy.

"Вони робили зі мною все, що хотіли", - каже він. "Я не можу навіть описати, як це було жахливо". Бойовики били Руслана та стріляли по ньому кілька разів на день. Але найгіршим було не фізичне знущання, а постійне психологічне приниження. "Нарік" - це, "Нарік" - те", - пояснює чоловік. Руслан є наркоманом. Вперше він спробував наркотики у 12 років. Це був опіум, зроблений у домашніх умовах. Відтоді хлопець не міг зупинитися, попри постійне лікування у реабілітаційних центрах. Він втратив майже усі зуби через вживання відомого на вулицях наркотику "крокодил".

Кілька останніх років Руслан активно боровся із залежністю. З 2010 року він брав участь у програмі, де важкі наркотики поступово заміщують слабшими під пильним медичним наглядом. Але Руслану та багатьом іншим наркозалежним у так званих народних республіках, які намагаються відколотися від України, життя показало найтемніший свій бік. "ЛНР" і "ДНР" розгорнули жорстоку війну з наркотиками та алкоголем, шляхом позасудових затримань, примусової праці та страт. "Це їхня політика у питаннях наркоманів", - каже Руслан. Його історія з копанням траншей дуже типова для всіх наркозалежних, коли на Сході України владу захопили злочинці. Чоловік розповів, що його друга-наркомана застрелили бойовики за крадіжку. Україна давно змінила агресивну політику проти наркоманії на більш гуманний підхід.
У 90-х залежних відправляли одразу до в'язниці, позбавляючи лікування. Це спричинило ще більше поширення СНІДу та ВІЛ-інфекції.

Пізніше, влада змінила підхід. Фінансувалися програми з пропаганди обережного використання наркотиків, кращої медичної допомоги та профілактики ВІЛ-інфекцій. У 2006 році ввели "Замісну терапію".Український антинаркотичний досвід вважається дуже успішним. Рівень поширення ВІЛ серед молоді знизився з 20% у 2007 році, до 5% у 2013. Станом на 2014 рік у країні було близько 80 тисяч людей, які проходили програму "Замісної терапії". Ці люди можуть працювати, покращувати стан свого здоров'я та піклуватися про рідних. Руслан один із таких щасливчиків, які відчувши "могильний холод" залишилися живими "лише завдяки програмі". Тепер ватажки терористів повернулися до жорстоких методів боротьби з алкоголем та наркотиками. "Віце-прем'єр" з соціальної політики "ЛНР" Василій Нікітін заявив, що вживання наркотиків у Луганську зменшилося в десять разів. "Ми просто побороли корупцію і проблема вирішилася сама", - сказав він, але повідомити подробиці боротьби відмовився.  Нові "суворі" закони боротьби з наркоманами та алкоголіками базуються на військових трибуналах та розстрілах. Це дійсно змусило наркоманів "зникнути" з вулиць Луганська. Багато місцевих жителів схвалюють дії бойовиків.

Проте антинаркотична політика не задовольняється самими дилерами та наркоманами. Товариша Руслана по лікуванню Дмитра затримали за зберігання шприців в авто. Його звинуватили у торгівлі наркотиками. Чоловік насилу залишився живим. За його словами, серед військових, які три доби тримали його у підвалі, він упізнав багатьох клієнтів тої ж "Замісної терапії". "Війна з наркотиками показна. Ті ж бойовики приходять до нас за послугами. Тільки без мундирів", - розповіла Ірина - соціальний працівник з Луганську, яка не наважилася назвати прізвище. Працівники "Замісної програми" пояснюють, що наркотики нікуди не ділися, просто потрапили до рук "босів", які продають їх за вищими цінами. Соціальні робітники припускають, що тепер з'явиться нове джерело постачання – Росія. У Луганську відомому синтетичному наркотику "крокодил" на зміну прийшов героїн, поширений у Росії, але майже небачений в Україні. "Ці дилери з'явилися нізвідки і ніхто їх не чіпає", - каже Микола, який знову повернувся до вуличних наркотиків, коли його "Замісна терапія" перервалася.

З початком російської агресії сотні пацієнтів "Замісної терапії" втратили можливість лікуватися: в анексованому Криму  та на Сході України. На Донбасі 600 клієнтів програми втратили до неї доступ, адже поставку медичних препаратів Україні довелося зупинити. Національні компанії з доставки відмовляються везти метадон через блокпости терористів. Відправляти ліки українському уряду стало просто неможливо. Після того, як Міжнародний Альянс  з ВІЛ та СНІД в Україні намагався повітрям доправити ліки – Донецький аеропорт почали обстрілювати. "Ми у глухому куті", - коментує припинення постачання Україною метадону та ліків з боротьби про ВІЛ Анна Миколаївна, лікар наркологічного диспансеру в Луганську.

З квітня 2014 року Міжнародний Альянс з ВІЛ та СНІД в Україні знайшов для пацієнтів "Замісної терапії" місце для лікування в Україні. Але місця обмежені, а багато людей потребують лікування впродовж всього життя. Через це пацієнти почали повертатися до вуличних наркотиків, втрачаючи можливість на нормальне життя. Нова політика "ДНР" і "ЛНР" вчергове заганяє наркоманів у жахливі умови. Це відбувається саме після того, як Україна, у боротьбі з наркоманією та ВІЛ, активно допомагала залежним . Успіхи, яких досягнула ця боротьба в одному з найбільш наркозалежних регіонів, нівелюється жорстокими діями бойовиків.

Покарання бойовиків, зникнення "Замісної терапії" та поява на  вулицях невідомих сильних наркотиків повертає Схід України до страшних 90-х років, коли ВІЛ, СНІД та інші хвороби забрали тисячі життів. "Або передозування, або ув'язнення, або смерть. Більше жодних варіантів", - каже Микола з Луганська. Нагадаємо, що через бойові дії страждають не тільки пацієнти "Замісної терапії". У Луганську серед дітей погіршилася санітарно-епідеміологічна обстановка. До цього призвела нестача ліків та медичного персоналу, зокрема педіатрів.

http://tsn.ua/ukrayina/u-dnr-ta-lnr-vinischuyut-narkozalezhnih-dozvolyayuchi-rosiyi-poshiryuvati-geroyin-foreign-policy-413227.html

Немає коментарів: