ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 2 квітня 2015 р.

Інтерв'ю О.Пруднікової щотижневику "Аптека"


События и комментарии
Зустріч прем’єр-міністра України з учасниками фармринку: що пропонує Уряд?

24 березня в клубі КМУ відбулася зустріч прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з окремими учасниками фармацевтичного ринку. Про те, які питання обговорювалися під час зустрічі нам розповіла Олена Пруднікова, голова громадської організації «Всеукраїнське об’єднання Миколаївська фармацевтична асоціація «ФармРада».

- Пані Олено, розкажіть, будь-ласка, хто був присутній на зустрічі?

- Окрім прем’єр-міністра України на зустріч завітав і міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. З боку учасників ринку були присутні представники Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України (ООРММП України), та Асоціації виробників ліків України (АВЛУ).

- Під час заходу було представлено урядову ініціативу щодо запровадження відшкодування вартості ліків за рахунок бюджетних коштів для окремих категорій населення. Наскільки ефективною, на Вашу думку, видається її реалізація?

- Заслухавши пропозицію я звернула увагу присутніх на те, що ми вже працювали за подібним механізмом в рамках пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (далі – Пілотний проект). Реалізація цього проекту завершилася у грудні 2014 р. В основному в Пілотному проекті приймали участь ФОПи і дрібні аптечні мережі. Однак держава до нині не розрахувалася з аптечними підприємствами за реалізовані антигіпертензивні ліки. До речі, Міністр у свою чергу здивувався тому, що держава досі не розрахувалася з комерційними аптеками. Тому аптеки братимуть участь у реалізації запропонованої ініціативи за умови передплати, або якщо держава відшкодовуватиме вартість ліків споживачам, а не аптечним закладам. Наразі достеменно невідомо, який буде обсяг фінансування запропонованого механізму забезпечення окремих категорій населення ліками. Але зрозуміло, що відповідну статтю витрат необхідно передбачити у Державному бюджеті шляхом внесення до нього змін.

Для того, щоб запропонований механізм працював ефективно, на мою думку, необхідно спочатку визначитися з фінансуванням. Ми ні в якому разі не говоримо, що не хочемо прийняти участь у запропонованому механізмі. Ми говоримо про те, що він не буде ефективно працювати, оскільки аптечні заклади на відміну від дистриб’юторів працюють по передоплаті.

У такому випадку можливий запропонований Урядом варіант щодо надання адресної допомоги соціальнонезахищеним верствам населення для придбання в аптеках за рецептами необхідних лікарських засобів шляхом безготівкового розрахунку. Ми підтримуємо дану ініціативу.

- Які ще питання стали предметом обговорення під час зустрічі з А. Яценюком?

Представники окремих виробників лікарських засобів скаржаться на аптеки у небажанні реалізувати дешеві лікарські засоби. Однак, згідно з даними аналітичної системи дослідження ринку «PharmXplorer»/«Фармстандарт» компанії «Proxima Research» у лютому 2015 р. аптечні продажі ліків вітчизняного виробництва (по власнику ліцензії) в натуральному вираженні становлять 75,2%. При цьому у лютому 2015 аптечні продажі ліків низьковартісної ніші[1]  в натуральному вираженні складає 42,5% від загального обсягу продаж. В цей же час реалізація препаратів середньовартісної та високовартісної ніш складає 34,8% та 22,7% відповідно. Зважаючи на невідповідність заяв представників окремих виробників реальній ситуації ми звертатимемося до Парламенту з пропозиціями щодо обмеження впливу виробників на діяльність аптек.

---------------------------------------------------------------------------------------
[1] Граничні показники цінових ніш: низьковартісна ніша - до 8,9 грн./упаковка, середньовартісна ніша - від 8,9 до 51,2 грн./упаковка, високовартісна ніша - вище 51,2 грн./упаковка

Немає коментарів: