ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 20 березня 2015 р.

Лист Яценюку, щоб у Рівному діти, хворі на муковисцидоз, не залишились без ліківМіський голова офіційно звернувся до прем`єр-міністра України Арсенія Яценюка, бо через проблему із закупівлею ліків в Україні, діти хворі на муковисцидоз залишись без медикаментозної допомоги.

Проблема ця всеукраїнська і навряд чи буде вирішена найближчим часом. Міністерство охорони здоров’ я з незрозумілих причин ніяк не може встановити граничну ціну на ліки, а відповідно регіони не можуть закупити потрібні препарати.

 — Реагуючи на звернення батьків, які мають хворих на цю хворобу дітей у місті Рівному, я зустрівся з мамами цих дітей і зробив офіційне звернення до прем’єр-міністра України. Якщо сказати відверто, я просто вражений. Скільки ще необхідно змінити міністрів охорони здоров’я, щоб не було проблем із закупівлею ліків в Україні,  — наголосив Володимир Хомко.

У листі йдеться: "Шановний Арсенію Петровичу! На даний час в Україні склалась надзвичайно критична ситуація у сфері закупівлі лікарських засобів за бюджетні кошти. У зв’язку із невідповідністю декларованої ціни до відпускної, яка передбачається постановами Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення» та від 02.07.2014 року № 240 «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів», лікувально-профілактичні заклади не мають можливості проводити відшкодування безоплатних медичних препаратів пільговим категоріям хворих, особливо тим, які потребують постійного дороговартісного лікування та замісної терапії за життєвими показами. Як приклад — на сьогоднішній день заблоковано придбання медикаментів для пожиттєвої імуносупресії пацієнтам з трансплантованими органами, незважаючи на те, що кошти на ці потреби закладені в міському бюджеті.

Оскільки до 1 березня 2015 року не були внесені відповідні зміни до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення (вимога Постанови КМУ від 02.06.2014 № 240), відмічався стрімкий ріст цін на лікарські засоби, стало неможливим проведення тендерних закупівель. Фармацевтичні фірми відмовляються брати в них участь через необхідність фіксувати вартість лікарських засобів та реалізовувати їх за сталою ціною протягом року.

До міської ради надходять численні звернення громадян, інформації від комунальних лікувально-профілактичних закладів про неможливість придбання найнеобхідніших медикаментів. Через це неможливо забезпечити стандарти лікування.

З огляду на вищенаведене, прошу Вашого сприяння у вирішенні питання придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення, що закуповуються за кошти місцевого бюджету".


http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=58717

Немає коментарів: