ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

середа, 11 березня 2015 р.

Фармкомпанії України закликали Квіташвілі вжити термінових заходів щодо реєстрації і перереєстрації ліків


Десять найбільших фармацевтичних підприємств України звернулись до міністра охорони здоров'я України Олександра Квіташвілі із закликом вжити термінових заходів щодо врегулювання ситуації, яка склалась навколо реєстрації і перереєстрації лікарських засобів, які випускають ряд українських виробників.

Ряд вітчизняних фармацевтичних виробників, які виробляють 90% асортименту ліків українського виробництва і формують 2% ВВП країни, відзначають, що більше двох місяців тому запропонували уряду та Міністерству охорони здоров'я низку конкретних заходів задля подальшого розвитку та нормального функціонування фармацевтичної галузі.

"Уже на підході 100 днів роботи Вас, в якості міністра охорони здоров'я, проте жодного кроку Міністерством за цей час не було зроблено. Проте, Вами продовжується популістська риторика щодо зменшення вартості лікарських засобів на 30-40% внаслідок дерегуляції та "переформатування фармацевтичного ринку", в той час, коли ціни незмінно продовжують зростати. До цього уже доклалось і Вами кероване міністерство. Уже на протязі майже двох місяців, Ви не підписуєте накази про реєстрацію і перереєстрацію Лікарських засобів, які випускають ряд українських виробників. Відповідь, яку ми отримали від Міністерства охорони здоров'я України, є яскравим прикладом недбалості, некомпетентності і непрофесіоналізму. Зокрема, у відповіді є посилання на проекти змін до закону України "Про лікарські засоби", які були відхилені народними депутатами як такі, що містять корупційні чинники", - йдеться у зверненні.

До розробленого проекту Закону України "Про лікарські засоби", на який дане посилання у відповіді, лише частково імплементовані положення Директиви 2001/83 ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 06.11.2001 р. "Про зведення законів Співтовариства щодо лікарських препаратів для людини". Запропонована редакція лише ускладнить регулювання фармацевтичної галузі, створить потенційний конфлікт інтересів, гальмуватиме виробництво новітніх лікарських засобів і негативно вплине на доступність препаратів, зазначають фармвиробники.

"Складається враження, що державний службовець, який готував відповідь, взагалі не розуміє тих проблемних питань фармацевтичної галузі, на вирішення яких були спрямовані запропоновані заходи! 

Ми не просимо преференцій. Ми хочемо продовжувати поступальний рух в розвитку на засадах прозорих та чесних взаємовідносин між державою та бізнесом, що будуть запорукою доступності якісних ліків для країни, і просимо Вас продовжити розпочатий до Вас процес імплементації європейських норм в українське законодавство. Хотілось би, щоб за гримкими гаслами, ми бачили щирість Ваших намірів. І не тільки намірів. Потрібні професійні дії. Отже, просимо уваги та термінових зусиль щодо врегулювання ситуації", - йдеться у зверненні.

Колективне звернення до міністра охорони здоров'я України підписали директори таких виробників ліків як "Фармак", "Дарниця", Корпорація "Артеріум", "Київський вітамінний завод", "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", "Лекхім", "Фармекс груп", "Фармастарт", Фармацевтична група "Здоров'я" та "Інтерхім".

Раніше провідні фармкомпанії у зверненні до президента та прем'єр-міністра України наголошували, що програма уряду загрожує залежністю від імпорту ліків, потраплянням на український ринок препаратів сумнівної якості та зниженням темпів розвитку власної фармацевтичної промисловості.

DT.UA
http://galinfo.com.ua/news/187526.html

Немає коментарів: