ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 24 березня 2015 р.

В Україні на 36% зросли продажі лікарських засобів


За перші два місяці 2015 року продаж медикаментів в українських аптеках зріс на 35,7% у грошовому вираженні, що на 7,9 млрд. грн. більше, ніж в аналогічний період минулого року. Однак у натуральному вираженні продажі скоротилися на 9%. 

Про це свідчать дані компанії «Бізнес Кредит». Новину передає «Преса України».

Як розповіли в компанії, продажі лікарських засобів в українських аптеках за січень-лютий 2015 року в грошовому вираженні підскочили на 35,5%, тобто на 7,9 млрд. гривень, у порівнянні з тим же періодом 2014 року.

Однак у натуральному вираженні продажі скоротилися на 9%, тобто за початок 2015 року було продано на 15,127 млн упаковок ліків менше, ніж у минулому році.

Зазначимо, що за весь 2014 рік продажі ліків в Україні збільшилися в грошовому вираженні лише на 14,5%, а в натуральному скоротилися на 12,2%.

Це говорить про те, що українці намагаються скоротити споживання лікарських засобів.

Нагадаємо, що перевірити здійснені попередньою владою операції із закупівлі лікарських препаратів за рахунок держкоштів закликає прокуратуру Ольга Богомолець, радник президента України, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я.

"Ліки будуть закуповуватися у міжнародній упаковці - це економія 15% вартості. Ще 15% - це обсяги закупівель у міжнародних організацій. Ще 7% - ми прибираємо ПДВ плюс додатковий імпортний збір. Без корупційної складової ми отримуємо економію 42%. Це 348 мільйонів гривень. На ці гроші, як прорахували пацієнтські організації, можна пролікувати 21 тисячу ВІЛ-інфікованих, купити 1 455 000 вакцин для немовлят, купити протитуберкульозні препарати для 15 355 пацієнтів або пролікувати 840 пацієнтів з вірусним гепатитом. Також він прибирає від годівниць тих, хто там годувався", - підкреслила Богомолець.

http://uapress.info/uk/news/show/68077

Немає коментарів: