ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 3 березня 2015 р.

О.Клименко: українців з березня чекає здорожчання продуктів ще на 10% і дефіцит ліків


Після введення в дію імпортного збору на українців чекає гарантоване подорожчання цін на всі групи імпортних товарів, а також українських товарів, виготовлених з імпортної сировини. Про це екс-міністр, засновник громадської ініціативи “Відновлення Донбасу” Олександр Клименко написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

За його словами, з березня під час ввезення на територію України, з усіх товарів, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, будуть стягуватися додатково податки в розмірі 10% — на продукти харчування і 5% — на промислові товари.

“Підприємець ніколи не буде працювати собі у збиток, і очікувано перекладе ці витрати на плечі споживача. Сьогодні цінники в магазинах і так змінюються мало не двічі на день. Мабуть, уряд розраховує, що зайве подорожчання на 10% ніхто з громадян особливо не помітить”, — зазначає політик.

Крім того, повідомляє О.Клименко, уряд передбачив 10% податок з усіх товарів на суму понад 1000 євро, що ввозяться громадянами або пересилаються їм повітряним шляхом, та з товарів на суму понад 500 євро — якщо вони ввозяться іншими шляхами. Це, перш за все, торкнеться користувачів зарубіжних інтернет-магазинів і людей, які отримують допомогу від родичів з-за кордону.

  • “Очікувано, з березня ми зіткнемося з різким подорожчанням або навіть дефіцитом ліків. До „життєво необхідних товарів“, які ввозяться без додаткового мита, законом внесені тільки медичні препарати для проведення гемодіалізу та лікування онкохворих. Всі інші ліки, якщо у них є українські аналоги, будуть обкладатися додатковим митом 5-10%. Це вже до тих податків, які сплачуються сьогодні. Імпортерам буде простіше призупинити поставки, через що виникне серйозний дефіцит якісних ліків”, — пише О.Клименко.

Політик прогнозує також серйозне зростання обсягів контрабанди та збільшення безробіття “як результат фактичного колапсу окремих галузей промисловості, зав’язаних на імпортованих складових”.

При цьому, за словами О.Клименка, введений в дію імпортний збір, відповідно до ГАТТ-1994, мав стати предметом міжнародних консультацій не тільки з МВФ, але і з СОТ і, наприклад, з інститутами Євросоюзу — на предмет узгодження в рамках Угоди про асоціацію.
Як зазначає екс-міністр, подібні консультації тривали десятиліттями щодо кожної окремо взятої товарної позиції, тому раптове введення додаткових імпортних мит викликало невдоволення європейських партнерів.

Нагадаємо, урядова газета “Урядовий кур’єр” у середу опублікувала розпорядження Кабміну № 119 від 16 лютого про завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями щодо введення тимчасових заходів зі стабілізації платіжного балансу країни. Таким чином, виконано умову для введення в дію в 2015 році додаткового 5-10% збору на імпорт, окрім критичного. Дана норма прописана в ухваленому ВР наприкінці 2014 року за пропозицією уряду законі “Про стабілізацію платіжного балансу України”.

Ольга Петрів
http://www.unn.com.ua/uk/news/1442729-o-klimenko-ukrayintsiv-z-bereznya-chekaye-zdorozhchannya-produktiv-sche-na-10-i-defitsit-likiv
Джерело: УНН

Немає коментарів: