ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 23 лютого 2015 р.

Безплатно платне лікування


Приказку про те, що лікуватись даремно – даремно лікуватися, придумали вже давно. Пацієнти в усі часи задля кращого та більш ефективного, на їхню думку, лікування і ставлення до них лікарів завжди матеріально стимулювали людей у білих халатах. Розмір стимулювання залежав від думки пацієнта про те, скільки лікарю потрібно дати, щоб він «був уважніший», або грошової пропозиції на знак подяки лікарю за швидке одужання.

Питання про те, коли пацієнти самі хочуть матеріально простимулювати лікаря – це одна справа. Справа сумлінності пацієнта і лікаря.

Інше питання – коли лікар сам вимагає фінансової стимуляції в обов’язковому порядку і не в залежності від позиції пацієнта, готовий той платити гроші чи ні. Інколи такі порядки встановлює керівництво державних медичних закладів, роблячи таким чином лікарів ще й збирачами так званої благодійної допомоги та наповнювачами лікарняних кас.

Третє питання про безкоштовність державної допомоги, поки що гарантованої Основним Законом країни, взагалі під питанням. Держава досі не спромоглася законодавчо визнати, що не може забезпечити усіх своїх громадян якісною медичною допомогою безплатно. Натомість закриває очі на те, що державні медичні установи з традиційним виправданням «немає державного і місцевого фінансування» здирають з пацієнтів гроші за медичні послуги.

Ось розповідь броварчанина Олександра, який нещодавно під час ожеледиці зламав ногу:

«Йшов, упав… Доїхали з дружиною до травмпункту у міській лікарні. Лікар направив на рентгенологічне обстеження. В кабінеті 401 мені повідомили, що для того, щоб мені зробили знімок, мені треба заплати 26 гривень за плівку, бо фінансування немає. От у мене питання, а якби в мене не було отих 26 гривень із собою, мені б що – рентген не зробили б? Тепер точно знаю і радитиму іншим, поки надворі ще слизько, носіть у кишені про всяк випадок 26 гривень».

Олена, що мешкає у Броварах, але не має броварської реєстрації, розповіла про те, що коли була вагітною, у неї вимагали 500 гривень благодійної допомоги для того, щоб її поставили на облік, бо вона, бачте, «не місцева». Водночас, каже жінка, цими півтисячею гривень побори не обмежилися.

Як тільки вона за термінами потрапила в пологове відділення, їй наполегливо і в обов’язковому порядку запропонували написати заяву на ім’я головного лікаря Броварської центральної районної лікарні В. Багнюка про те, щоб він їй дозволив народжувати саме в цьому медичному закладі, за що вона переказує ще 500 гривень «на розвиток і потреби відділення».

«Ну, ви розумієте, якби я не підписала тієї заяви і не дала б ще 500 гривень, то яке б ставлення до мене і до моєї майбутньої дитини було б? У мене не було зайвих грошей, але я позичила і заплатила, щоб убезпечити себе. Це гроші, які в мене вимагали як офіційний хабар. Про те, що я платила лікарю, який приймав у мене пологи, я не говорю. То інше, я знала, за що плачу. А ці 500 гривень я не знаю, за що заплатила. Тим більше, що весь перелік медичних препаратів і ліків, які потрібні для пологів, я також купила і принесла із собою на пологи», – розповідає Олена.

Те, що у пологовому відділені таки беруть по 500 гривень з не місцевих, офіційно підтвердила завідуюча пологовим відділенням Марія Островерха.

«Як розповіла Марія Романівна, породіль не ділять на «своїх» та «чужих», однак змушені якось «виживати», тож якщо жінки Броварів та району отримують послуги безкоштовно, то породіллі з інших міст та сіл України (близько чверті всіх пологів – авт.) сплачують у лікарняну касу 500 грн. Так за два роки, відколи Марія Романівна працює завідуючою, за її словами, за ці гроші зроблено ремонти в 16 палатах. Однак малозабезпечені майбутні матусі можуть написати заяву на ім’я головного лікаря і народжувати безкоштовно. Зрозуміло, що їм дістанеться і відповідна скромна палата – без сучасного ремонту і «начинки». Хоча, за бажання, породіллі можуть вибрати і палату покращеного типу. За комфорт доведеться заплатити в лікарняну касу ще 500 грн.», – пише броварський сайт «Маєш право знати».

При цьому на офіційному сайті Броварської ЦРЛ розміщено ПРЕЙСКУРАНТ ЦІН на платні послуги, які надаються в Броварській ЦРЛ за бажанням громадян та за направленням лікарів, які працюють на засадах підприємницької діяльності.

http://povin.com.ua/bezplatno-platne-likuvannya-102521/

Немає коментарів: