ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 5 лютого 2015 р.

Понад тисячу учасників АТО пройшли лікування та реабілітацію в госпіталях ветеранів війни


На сьогодні із 32 госпіталів для ветеранів війни, що нараховуються в Україні, функціонує 29 (Донецький, Луганський та госпіталь АР Крим знаходяться на тимчасово окупованій території). Учасники АТО проходять лікування та реабілітацію в 21 із них.

Станом на 01 лютого 2015 року всього проведена реабілітація 1194 учасникам АТО, із них найбільше – в Українському державному медико-санітарному центрі ветеранів війни (с. Циблі, Київська обл.), Кіровоградському, Рівненському та Черкаському госпіталях.

Аналіз стану пацієнтів, яким проводиться реабілітація, дає підстави говорити про наступне:

- учасники АТО майже у 100 відсотках мають психологічні розлади, більшість з яких поєднані з соматичними, зокрема неврологічною та ортопедо-травматологічною патологією;

- неврологічна патологія включає мінно-вибухові травми з порушенням слуху, струс головного мозку, посттравматичні невропатії верхніх і нижніх кінцівок, остеохондрози, неврологічні прояви загострень хронічних процесів;

- ортопедо-травматологічна патологія – наслідки пошкодження верхніх та нижніх кінцівок, дефекти м’яких тканин, кісткові дефекти.

В системі госпіталів проводиться медична, фізична, психологічна реабілітація. З цією метою практично всі госпіталі забезпечені невропатологами, ортопедами-травматологами, психіатрами, психологами, спеціалістами з лікувальної фізкультури та фізіотерапії. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план реабілітації, який включає:

- лабораторне та функціональне обстеження з метою визначення стану пацієнтів на початок реабілітації;

- соматичну реабілітацію з застосуванням медикаментів, фізичних засобів та бальнеофізіотерапії;

- психотерапевтичну та психологічну реабілітацію, під час якої лікарі психологи, психіатри проводять психокорекцію стану пацієнта.

Аналіз попередніх результатів проведення психологічної корекції засвідчив, що у пацієнтів, які раніше брали участь у бойових діях або які проходили військову службу до початку АТО, відзначається стабілізація емоційного-психологічного стану у більш короткі терміни, ніж у призовників та добровольців.

Забезпеченість госпіталів для ветеранів війни дозволяє в достатній мірі проводити медикаментозне лікування. Також широко застосовуються бальнеофізіотерапевтичні методи: електролікування, водолікування, світлолікування та теплолікування. Госпіталі в достатній кількості забезпечені необхідним обладнанням для цих методик, проте деяка частина апаратів потребує оновлення.

Прес-служба МОЗ України

Немає коментарів: