ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 26 лютого 2015 р.

Фармацевти розповіли, на скільки подорожчають ліки


Корреспондент.biz: З імпортних препаратів зніматимуть новий податок у 5% . Експерт прокоментував введення нових імпортних мит.

Введення урядом України додаткових мит на імпорт призведе до подорожчання ліків мінімум на 5%. Про це в коментарі Корреспондент.net розповіла координатор Асоціація представників міжнародних фармацевтичних виробників (AIPM Ukraine) Катерина Глушаниця.

Як пояснила експерт, згідно з новим рішенням Кабміну, імпортовані лікарські засоби не звільняються від сплати такого збору і підлягають 5% ставкій нарахування. Для населення це означає однозначне подорожчання лікарських засобів, як мінімум, на відповідні 5%.

"Але беручи до уваги ситуацію з введенням НБУ обмежень на купівлю валюти і нестримним щоденним зростанням курсу, можна з упевненістю говорити про потенційно вище зростання кінцевих цін, які будуть стягнуті з імпортерів на митниці", - розповіла експерт.

"На жаль, керівники уряду не вважають лікарські засоби життєво необхідною продукцією. Ми неодноразово зверталися до уповноважених міністерства і відомства із закликом захистити українських пацієнтів від чергового і нового удару і не вводити цей так званий "податок на хворобу", - зазначила представник асоціації.

За її словами, нові ціни через податок будуть сформовані вже в другій половині березня. Постанова уряду вже сьогодні, 25 лютого, опублікована в офіційній пресі і набула чинності.
Зливаючи гривню. Українці скуповують продукти, ліки і гаджети

"На практиці, оскільки в процесі задіяна Держмитслужба, то їм потрібен буде час для налаштування відповідного програмного забезпечення для стягнення нового збору. Фактично збір запрацює з 1 березня. Враховуючи ланцюжок постачання від імпортера до аптеки, пацієнти зможуть уже другій половині березня побачити нові ціни (все залежить від запасів аптек і надходження нових поставок)", - розповіла Глушаниця.

Як повідомляв Кореспондент.net, Кабінет міністрів України запровадив додатковий збір на імпорт в розмірі 5-10% на 12 місяців.

Згідно з документом, додатковим імпортним збором за ставкою 10% оподатковуються: готові харчові продукти; продукти, жири та олії тваринного і рослинного походження; алкогольні та безалкогольні напої; тютюн і його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 за УКТЗЕД).

Під 5% збір підпадуть всі інші товари за винятком "життєво важливих", до яких парламент відніс більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.


http://ua.korrespondent.net/business/economics/3483974-farmatsevty-rozpovily-na-skilky-podorozhchauit-liky

Немає коментарів: