ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

неділя, 22 лютого 2015 р.

Охорона здоров'я учасників АТО


Ініціювавши проведення круглого столу "Охорона здоров'я учасників АТО", я чітко усвідомлювала необхідність ретроспективного аналізу проблеми реабілітації. Маємо наступні напрацювання...

Війна на Сході забирає тисячі  людських життів – кращий генетичний потенціал української нації. Госпіталі по всій країні щоденно приймають на лікування поранених військових із зони АТО. В окремих випадках учасники бойових дій можуть перебувати на лікуванні до півроку, але, незалежно від періоду лікування, всі вони зіштовхуються із проблемою відсутності ефективної реабілітації.

Після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військові можуть зробити вибір або на користь повернення до зони бойових дій, або додому. Проте в обох випадках ці люди мають глибокі душевні рани і не завжди готові повернутися до цивільного життя. Відтак, можемо констатувати, що проблема відсутності реабілітації є нагальною і потребує першочергового вирішення.

Для обговорення цього та інших питань 13 лютого 2015 року було проведено у Верховній Раді Україні круглий стіл "Охорона здоров'я учасників АТО".

Особливо гострим є питання проведення психологічної та медичної реабілітації та, зокрема, питань протезування. Приємно, що долучилися до обговорення представники Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства соціальної політики України, НАМН України, науково-виробничих, медичних підприємств та громадських об’єднань.

За результатами круглого столу було визначено рекомендації відповідним інституціям. Декілька днів я отримувала пропозиції від експертного середовища, аналізувала і узагальнювала, шукала найбільш оптимальні варіанти до негайної реалізації. Моя позиція, що ґрунтується на цих висновках, наступна.

По-перше, перед Парламентом стоять наступні задачі, які потребують невідкладного розгляду:

1. Удосконалити нормативно-правову базу з питань адаптації існуючих систем управління охороною здоров’я в умовах бойових дій, зокрема, впровадження багаторівневої структури надання допомоги пораненим, надання екстреної медичної допомоги протягом першої години після поранення; надання кваліфікованої медичної допомоги тощо.

2. Провести спільне засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю з метою розробки дієвих заходів щодо удосконалення та адаптації нормативно-правової бази з питань надання своєчасної та якісної медичної допомоги в умовах бойових дій; забезпечення дієвої системи реабілітації учасників АТО.

3. Розробити проекти Законів України «Про реабілітацію» та «Про внесення змін до Закону України «Про курорти» та подати зазначені законопроекти на розгляд Верховної Ради України.

Кабінету Міністрів України:

1. Провести у 10-денний строк інвентаризацію та паспортизацію медичних закладів різних форм власності та відомчої підпорядкованості, у тому числі санаторно-курортних, які мають матеріально-технічне оснащення, підготовлені кадри для проведення медичної реабілітації учасників АТО. Надати переліки до Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.2. Створити Координаційну Ради з питань психологічної та медичної реабілітації, проведення протезування, з залученням всіх зацікавлених міністерств та відомств.

3. Надати доручення щодо підготовки до розгортання (у разі необхідності) медичних відділень з надання медичної допомоги  учасникам АТО у закладах охорони здоров’я всіх форм власності та відомчого підпорядкування.

4. Забезпечити розробку та виробництво вітчизняними підприємствами:

- сучасного броньованого спеціального медичного транспорту, оснащеного реанімаційним обладнанням, для максимально швидкого вивезення поранених з зони проведення АТО;

- сучасних технологій та засобів для надання невідкладної допомоги на полі бою;

- вітчизняних протезів, ортезів і біоматеріалів для протезування учасників АТО та постраждалих в зоні проведення АТО.

5. Передбачити виділення коштів з Державного бюджету на фінансування протезного лікування та проведення медичної та психологічної реабілітації для учасників АТО та постраждалих в зоні проведення АТО.

6. Спростити процедуру передачі Міністерством охорони здоров’я України спеціального медичного транспорту та обладнання для використання в зоні АТО.

7. Розробити та затвердити механізм відшкодування вартості лікарських засобів, що застосовуються під час надання медичної допомоги пораненим в зоні АТО.

8. Опрацювати можливість створення центрального органу виконавчої влади з питань діяльності курортів, основними завданнями якого будуть:

- реалізація державної політики у сфері діяльності курортів;

- підготовка пропозицій до проектів загальнодержавних програм і напрямків розвитку курортів;

- координація діяльності курортних закладів (незалежно від форми власності), пов’язаної з використанням лікувальних ресурсів, а також діяльності підприємств, установ та організацій, які обслуговують курорти;

- здійснення контролю за дотриманням державних стандартів у сфері санаторно-курортного лікування та відпочинку;

- організація на державному рівні поетапної медичної реабілітації учасників АТО та постраждалих під час проведення АТО (стаціонар, санаторій, поліклініка).

Міністерству охорони здоров’я України:

1.  Розробити оновлену редакцію стандартів з надання невідкладної та кваліфікованої медичної допомоги пораненим на полі бою, з урахуванням досвіду вітчизняних фахівців, які надавали допомогу пораненим, та міжнародного досвіду (зокрема, Ізраїлю).

2. Затвердити національний стандарт «Аптечка медична індивідуальна», адаптований до стандартів країн ЄС та Ізраїлю.

3. Розробити стандарти з проведення медичної та психологічної реабілітації для постраждалих учасників АТО та мирних мешканців, які проживали в зоні проведення АТО.

4. Надати пропозиції щодо створення на базі державних підприємств/установ МОЗ України центрів з реабілітації поранених та постраждалих в АТО.

5. Провести нараду з керівниками підрозділів з охорони здоров’я ОДА для координації проведення лікування та реабілітації поранених та постраждалих в зоні АТО.

6. Забезпечити, спільно зі структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, участь кваліфікованих спеціалістів, в тому числі, психологів, у відборі військовозобов’язаних через лікарські комісії військових комісаріатів.

7. Спільно із Міністерством освіти України затвердити вимоги до медичної спеціальності за фахом «фізична та медична реабілітація».

8. Розробити єдиний реєстр поранених учасників АТО, із зазначенням їх кількості та характеру.

9. Відновити роботу військових кафедр у вищих медичних учбових закладах.

Міністерству освіти та науки України:

Розробити та затвердити медичну спеціальність за фахом «фізична та медична реабілітація», розробити кваліфікаційні вимоги, програму навчання та внести свої пропозиції щодо внесення зазначеної спеціальності до Національного класифікатора України – «Класифікатора професій ДК 003:2010».

Міністерству соціальної політики України:

1. На базі Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності (м. Харків) створити Координаційну раду з питань ортопедії та протезування.

2. Терміново зробити єдиний відкритий реєстр державних та приватних підприємств, що надають послуги з протезування, протезобудування та відновлення працездатності, надати інформацію в заклади охорони здоров’я.

3. Проводити протезування та протезобудування на базі спеціальних вітчизняних закладів з протезування (з обов’язковим залученням розробок українських науково-дослідних інститутів даного профілю).

Міністерству інформаційної політики України:

1. Спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством соціальної політики України максимально інформувати населення через засоби масової інформації щодо вітчизняних наукових розробок та досягнень з протезування, про державні та приватні підприємства, що надають послуги з протезування, протезобудування та відновлення працездатності.

Науковому та експертному середовищу:

1. Започаткувати регулярне проведення робочих семінарів, круглих столів з питань медичної та психологічної реабілітації для постраждалих учасників АТО та мирних мешканців, які проживали в зоні проведення АТО.

2. Розробити науково-методичні матеріали щодо адаптації існуючих систем управління охороною здоров’я до умов бойових дій та проведення заходів з медичної та психологічної реабілітації учасників АТО.

Дуже вдячна колегам за підтримку, пропозиції, плідну роботу. Вважаю, що жодне з визначених завдань не може бути факультативним. В країні - війна. Суспільство чекає дієвих рішень та дій.

Маю непереборне прагнення допомогти нашим військовим, вірю, що наша вітчизняна система охорони здоров’я відповідатиме європейським стандартам. Разом віримо в перемогу та якнайшвидшу реабілітацію наших хлопців!

ІРИНА СИСОЄНКО

http://espreso.tv/blogs/2015/02/21/okhorona_zdorovya_uchasnykiv_ato

Немає коментарів: