ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 17 лютого 2015 р.

Навіщо держава фінансує нікому не потрібні відомства

INSIDER: Незважаючи на задеклароване скорочення кількості чиновників держапарату, в Україні продовжують працювати низка відомств із своєю армією держслужбовців і незрозумілими функціями. На понад 10 агентств, служб та інспекцій з держбюджету 2015 року буде виділено 65 млн. грн.

Розпорядженням Кабміну від 10 вересня 2014 року "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" була запланована ліквідація і реорганізація більш ніж десяти агентств, служб та інспекцій.

Точні строки виконання розпорядження у документі не вказувалися, однак п’яти місяців для цього мало б вистачити.

Незважаючи на це, в бюджеті на 2015 рік на функціонування держструктур, що вже мали припинити своє існування, виділено близько 50 мільйонів гривень. Ще 15 мільйонів отримають органи, роботу яких важко назвати доцільною чи необхідною.
  • Державна служба з лікарських засобів була створена указом Януковича у 2011 році і займається ліцензуванням виробництва та торгівлі лікарськими засобами.
Із моменту створення ця структура отримала майже безмежні повноваження в галузі фармацевтики і з контролюючого органу перетворилася на корупційний інструмент.

ДСЛЗ може на власний розсуд заборонити будь-якому підприємству виробляти певні препарати чи взагалі зупинити його роботу. А поки фірма відстоює свої права в суді, на ринок із ліками аналогічної групи виходить конкурент, продажі якого відразу зростають.

Крім того, служба запровадила нові європейські стандарти контролю якості препаратів GMP, але використовує їх, знову ж таки, на власний розсуд. Окрім українських виробників, вона перевіряє й імпортерів. Більшість із них проходять контроль якості у власній країні, а в Україні їх продукцію може "забракувати" Держлікслужба. INSIDER уже розповідав про цю схему на прикладі найбільшої в Україні фармкомпанії "Дарниця".

В 2015 році ДСЛЗ отримає з держбюджету 13,4 мільйона гривень.


  • Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами і Державне агентство екологічних інвестицій займаються залученням приватних інвестицій на проектній основі.
Після початку війни на Донбасі обсяг іноземних і внутрішніх інвестицій почав різко зменшуватися. З огляду на тенденції, найближчим часом ситуація не зміниться, тож агентствам буде важко виконати свою роботу.

Обидві структури, згідно з наказом Кабміну, вже мають перебувати на стадії ліквідації, а їх функції покладено на Мінекономрозвитку і Мінекології. Та бюджетом передбачено виділити на їх фінансування майже 9 мільйонів гривень.

  • Державне агентство з туризму та курортів видає ліцензії туроператорам і свідоцтва про отримання певної категорії об’єктам туристичної інфраструктури. Крім того, воно має займатися розвитком і популяризацією виїзного та внутрішнього туризму в Україні.
Після окупації Росією головного туристичного об’єкта України - Криму, початку війни на Донбасі та падіння курсу гривні доцільність його роботи теж виглядає сумнівною. Крім того, воно також вже мало бути ліквідовано з переданням функцій Мінекономрозвитку.

У бюджеті ж для фінансування агентства закладено близько мільйона гривень.

  • Національна служба посередництва і примирення була створена наказом президента у 1998 році. Основне її завдання – здійснення посередництва у вирішенні колективних трудових спорів та сприяння поліпшенню трудових відносин.
Найчастіше - це конфлікти між профспілками працівників і підприємствами, на яких вони працюють. Якщо таку суперечку не вдається владнати самостійно, одна зі сторін звертається до служби з примирення, яка надає допомогу незалежних фахівців.

Після розгляду питання із залученням учасників конфлікту служба виносить рішення про його вирішення. Таке рішення має лише рекомендаційний характер. На сайті відомства можна прочитати багато повідомлень про те, що "зареєстровано черговий колективний трудовий конфлікт".

Нацслужба посередництва і примирення має підрозділи в кожній області. У 2015 році на її фінансування з держбюджету буде виділено майже 10 мільйонів гривень.
  • Ліквідація Держцінінспекції теж була запланована згаданим вище розпорядженням. Зважаючи на те, що під час завантаження її сайту користувачів автоматично перекидає на сторінку "Центру сертифікації ключів", вона перебуває на стадії завершення. Та це не завадило їй отримати з бюджету 3 мільйони гривень у цьому році.
  • Державна інспекція з контролю за цінами не займалася ліцензуванням чи наданням документів дозвільного характеру. Вона була створена указом президента Віктора Януковича у 2012 році. Єдиним її завданням був моніторинг цінових коливань на продовольчі продукти.
Функції інспекції буде покладено на Держстат.
  • Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження під різними назвами існувало з 1995 року. Насамперед воно має займатися розробкою, погодженням і здійсненням контролю за виконанням державних цільових програм у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
Про ефективність роботи цього агентства красномовно говорить ситуація, яка склалася на сьогодні в українській енергетиці.

На роботу Держенергоефективності в 2015 році виділять 22,3 мільйона гривень.
  • Національне агентство з підготовки до Євро-2012 вже припинило своє існування. Янукович одним із своїх останніх указів від 17 січня 2014 року реорганізував його у Нацагентство інфраструктурних проектів. Та і для нього в цьогорічному бюджеті знайшлося 500 тисяч грн.
  • Чим конкретно займалася Державна служба з питань захисту персональних даних, сказати важко. Все, що змінилося з її появою, – це додатковий папірець, який необхідно підписувати щоразу, коли використовуються твої персональні дані.
Недоцільним її існування визнав і Кабмін, згідно з наказом якого служба має бути ліквідована без передання будь-кому своїх функцій.

Останні оновлення на сайті цієї структури датовані жовтнем 2014 року. Попри це, в 2015 році їй планують виділити мільйон гривень.

Приблизно такі ж відповіді надали в агентстві курортів і туризму, порадивши надіслати останнє питання у письмовому запиті."Так, ліквідація давно почалась і вже на завершальній стадії. До травня маємо подати звіт до Кабміну", - розповіли INSIDER у службі захисту персональних даних. Та на запитання, на що буде витрачено кошти, передбачені бюджетом, службовці відповісти не змогли.

Проте ліквідація, схоже, торкнулася не всіх. Держагентство з інвестицій, наприклад, спокійно працює у штатному режимі.

"Щодо цього питання досі тривають обговорення, тому ліквідація поки не розпочиналася", - розповіли INSIDER в агентстві.


http://ipress.ua/mainmedia/navishcho_derzhava_finansuie_nikomu_ne_potribni_vidomstva_105497.html

Немає коментарів: