ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

субота, 14 лютого 2015 р.

До кінця лютого українці матимуть закон, який дозволить закуповувати ліки через міжнародні організації


БФ «Пацієнти України» разом з ЮК «Arzinger» підготували та винесли на розгляд МОЗ проект Закону України “Щодо забезпечення закупівель лікарських засобів через міжнародні організації за кошти державного бюджету”. 

Розроблений закон дозволить не лише подолати корупцію в закупівлях, а й швидко надати пацієнтам із ВІЛ/СНІД, туберкульоз та іншими хворобами життєво необхідні ліки, а дітям — вакцини. Законопроект передбачає передачу частини державних закупівель ліків та вакцин міжнародним організаціям, таким як ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Законопроект отримав підтримку від міністра та його заступників.

«Разом з громадськими організаціями ми розробили законопроект, який дасть нам можливість закуповувати життєво необхідні ліки через такі всесвітньо відомі організації як ВООЗ та ЮНІСЕФ. Це не тільки знизить корупцію, але й дасть шанс пацієнтам отримати якісні ліки вчасно. Сподіваюсь, цей перший важливий крок до реформи охорони здоров’я буде одноголосно підтримано Верховною Радою України», — коментує ситуацію Олександр Квіташвілі, міністр охорони здоров’я України.

«Після минулорічного повного провалу в закупівлях, держава має швидко та якісно організувати процес надання ліків для пацієнтів та вакцин – для дітей. Цей законопроект був розроблений в дуже короткий термін. Якщо депутати візьмуть за основу таку саму динаміку, то до кінця лютого українці будуть мати необхідні законодавчі зміни. Це означає, що вже влітку ліки дійдуть до пацієнтів. В противному випадку — економічна ситуація, курс долара та корупція «з’їдять» весь бюджет України на лікування», — додає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України», інформує прес-служба організації.

Законопроект був розроблений за кілька тижнів за участю кваліфікованих юристів і враховує світовий досвід із залучення міжнародних організацій до процедури державних закупівель в сфері медицини.

«Це перший прецедент, коли пацієнти виступають співавторами законопроекту, та намагаються допомогти державі віднайти ефективні інструменти для розв’язання проблеми із закупівлею ліків. Ми проаналізували існуюче законодавство та пропонуємо внести необхідні зміни в закони, які врятують тисячі життів.” — розвопідає Лана Сінічкина, Партнер ЮК «Arzinger».

У пояснювальній записці до законопроекту зазначені переваги нового законопроекту: скорочення ланцюга поставки лікарських засобів (зокрема, багато лікарських засобів закуповуються міжнародними організаціями за прямими договорами із виробниками, що дає можливість отримати оптимальну ціну та гарантії якості); забезпечення закупівель високоякісних лікарських засобів завдяки суворим вимогам, які ставляться до лікарських засобів; забезпечення швидкості закупівель завдяки закупівлям від прекваліфікованих міжнародними організаціями постачальників; усунення корупційних ризиків, пов’язаних з проведенням державних закупівель лікарських засобів Міністерством охорони здоров’я України; проведення закупівель відповідно до прозорих та відкритих правил та процедур міжнародних організацій; можливість закупівлі лікарських засобів за низькими цінами завдяки великим обсягам закупівель, що здійснюються міжнародними організаціями, а також завдяки укладенню міжнародними організаціями довгострокових рамкових договорів з постачальниками.

http://www.pohlyad.com/news/n/76123

Немає коментарів: