ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 23 лютого 2015 р.

Медичні заклади району перейшли на режим жорсткої економії


19 лютого у залі засідань відбулося розширене засідання медичної  ради Ніжинської центральної районної лікарні та профспілкового комітету. У роботі взяли участь голова районної ради Олег Бузун та перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Батрак.

Із вступним словом перед колегами виступив головний лікар ЦРЛ Юрій Солодько. Він зазначив, що цьогоріч  довелося працювати в режимі жорсткої економії  і наступний рік навряд чи буде кращим у плані фінансування.

Про мережу медичних закладів та демографічну ситуацію в районі проінформувала колег та гостей заступник головного лікаря Алла Бондаренко. За минулий рік населення Ніжинщини скоротилися на 500 осіб. Спостерігається також погіршення природного приросту. Він від’ємний, майже вдвічі нижчий, ніж в області.

У районі функціонують 2 медичні заклади – центральна районна лікарня та районний Центр первинної медико-санітарної допомоги, до складу якого входять 6 амбулаторій, 44 ФАПи.

Скоротилася на 10%/ і кількість пацієнтів, які зверталися за амбулаторно-поліклінічною допомогою. Але це пов’язано насамперед із зменшенням доходів населення унаслідок інфляції, а не покращенням стану здоров’я.

Про онкологічні показники району  прозвітував заступник з медичної частини Володимир Півторацький. – Наразі гострою є проблема першого рівня діагностики. Скоротилась кількість пацієнтів насамперед тому, що у кілька разів підвищились ціни на реактиви, тому бажаючих здавати аналізи стає усе менше.

Підсумки діяльності новоствореного КЗ «Районний Центр первинної медико-санітарної допомоги» підбив головний лікар Іван Бондар. Він зазначив, що за минулий рік зменшилася кількість виїздів медиків на села, онкооглядів, надано у рази менше акушерсько-гінекологічних послуг жінкам району, ніж за 2013 рік. Здійснення профілактичних щеплень виконано лише на 26,5% у зв’язку із відсутністю вакцин.

Також головний лікар розробив план економії коштів, зокрема, на енергоносіях. – Планується перенести адмінбудівлю та господарський корпус до головного. Це дозволить значно заощадити на опаленні та енергоносіях. Також передбачені цільові субвенції від сільських рад на утримання ФАПів. А загалом 2015 рік буде фактично роком виживання медичної галузі, тому потрібно максимально займатися пошуком позабюджетних коштів, – підсумував Іван Іванович.

Про стан фінансування медичної галузі району прозвітувала головний бухгалтер Євдокія Кривенко. Вона зосередила увагу присутніх на заходах, які дозволять заощадити для лікарні 700 тисяч гривень – скорочення 25 ліжкомісць та 24, 5 посади, економія енергоносіїв , скорочення видатків на відрядження.

Про медичне обслуговування дитячого населення району проінформувала головний педіатр ЦРЛ Тетяна Большак. Наразі гостро постало питання про вакцинацію, адже медикаменти не були отримані у потрібній кількості. Більш оптимістичними, ніж у 2013-му, є й показники дитячої захворюваності – минулоріч захворювань на туберкульоз, цукровий діабет, онкологічні захворювання не було зареєстровано.

Медичний персонал Ніжинського району – це висококваліфіковані фахівці, які якісно надають медичні послуги населенню. Першооснова усіх наших проблем, звичайно ж, – фінансова. Сьогодні, в умовах дефіциту бюджетних коштів, інфляції та тотального зубожіння людей, виникає потреба пошуку шляхів додаткового фінансування та жорсткого заощадження. Напрошується термін «оптимізація».


  • У нас в районі функціонують 44 ФАПи. Законодавці пропонують закривати такі медичні заклади первинної ланки в населених пунктах, де проживають до 300 людей. Але я вважаю, що це – асоціально і невиправдано, адже, «оптимізувавши» такі ФАПи, ми не заощадимо великої кількості коштів. А на кону – людське життя, надання кваліфікованої та швидкої першої медичної допомоги. Тому керівництво району буде робити усе для того, аби ФАПи навіть у невеличних селах функціонували й надалі, – запевнив Олег Віталійович.

Перший голова райдержадміністрації Сергій Батрак, звертаючись до медичної громади району, вказав на один із шляхів пошуку позабюджетних коштів. – Це – співпраця із сільськими громадами. Потрібно домовлятися з ними, аби вони передавали цільові субвенції на функціонування медичних закладів району. Варто також подумати і про альтернативні види опалення (для прикладу: у Ніжинському агроінституті перейшли на опалення пелетами, що дозволило заощадити півмільйона гривень).

А взагалі, нехай навіть на песимістичному фоні економічних проблем, ми не повинні забувати, що хворих зцілюють не лише ліки, а й ваше людське ставлення.

http://nizhyn.city/2579-medichni-zakladi-rayonu-pereyshli-na-rezhim-zhorstkoyi-ekonomiyi/

Немає коментарів: