ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

неділя, 18 січня 2015 р.

Голова Держлікслужби України - іншопланетянин!


Не перестає дивувати голова Держлікслужби України Михайло Пасічник! Він вдає з себе активного реформатора, але «новації» від Михайла Францовича, як правило, пахнуть нафталіном… Початок «реформаторства» Пасічника відзначився проектами, які розроблялися ще ВГО «АПАУ», пройшли обговорення та не були прийняті в минулому. Мова йде про обмеження для ФОП за освітньо-кваліфікаційним рівнем, дозвіл аптечним закладам на відповідальне зберігання лікарських засобів, що їм не належать, і таке інше.

Але наразі Пасічник М.Ф. перевищив сам себе, він живе на іншій планеті!  14.01.2014 року на офіційному сайті Держлікслужби України з'явилося повідомлення про те, що «Держлікслужба України ініціює впровадження електронного документообігу з ліцензіатами».
Цитую головну новину від Держлікслужби  http://www.diklz.gov.ua/control/main/uk/publish/article/670729;jsessionid=6AFE89D593E3B6A84FA5840BA7367A8F :

Держлікслужба України ініціює зміни до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», завдяки яким суб'єкти господарювання отримають можливість подавати заяву про видачу ліцензії шляхом надсилання електронного документа.

«Розвинені країни світу вже давно відкрили для своїх громадян можливість користуватись «електронними офісами» держустанов. Тож для Держлікслужби України впровадження електронного документообігу стає не тільки даниною часу, але й першим кроком для створення повноцінного «електронного офісу», що, зрозуміло, є нагальною необхідністю для спрощення ведення бізнесу, — підкреслив очільник відомства Михайло Пасічник.

Нарешті відбулося! Але, як завжди, потяг рушив без Михайла Францовича… Голова Держлікслужби, мабуть, не обізнаний, що завтра 15.01.2014 року на повістці дня Верховної Ради України голосування у другому читанні законопроекту   №0934 від 27.11.2014 р, яким передбачена нова редакція Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», який 11 грудня  2014 року був прийнятий Верховною Радою в першому читанні.

Додам, що вказаний законопроект передбачає одним з видів подачі документів на отримання ліцензії подачу в електронному вигляді за допомогою телекомунікаційних засобів зв’язку. Більш того, автори законопроекту врахували негативний досвід існування фірм-посередників, які на рівному місці заробляли гроші на процесі отримання ліцензії. Законопроект виключає норму існування схеми так званих представників. Нарешті суб'єкти господарювання зможуть отримувати ліцензію напряму без витрат зайвого часу та коштів!

Але Пасічник М.Ф., як очільник органу ліцензування, у запропонованому ним проекті змін залишив схему поборів!  Що ж стало причиною, за якою Михайло Францович прокинувся й став наздоганяти час? І не тільки наздоганяти, а вдавати вигляду, що він стоїть на чолі корисної реформи?

Я думаю, що черговий «винахід велосипеду від Пасічника», це спроба вдати із себе реформатора та справити враження на фармацевтичну спільноту щодо себе, як «поборника» її прав. Показати, що нафталіновий чиновник здатний очолити реформи та корисний в умовах сьогодення. Але, як завжди, горе-реформатор прокидається дуже запізно… Винахід того, що вже розроблене та прийняте Верховною Радою України  вкотре говорить не на користь Михайла Францовича.

З свого боку, хочу побажати Держлікслужбі пильно стежити за подіями в Україні, змінами у законодавстві, діяльністю органів законодавчої влади і не допускати у подальшій своїй роботі окозамилювання, щоб не було потім соромно…      

З повагою,

Голова ГО «ВОМФАФР»                                 Олена Пруднікова

Немає коментарів: