ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 23 січня 2015 р.

Щомісяця — 3 нові соціальні аптеки


«Фармація» вибралася зі збитків та розширює пільгове обслуговування киян

Комунальне підприємство «Фармація» не лише стабільно забезпечує киян якісними доступними ліками, а й саме почало оздоровлюватися. За три місяці під керівництвом нового гендиректора аптечна мережа нарешті вибралась із сумнівної збитковості. Усунуто корупційні схеми та посередників, впроваджується автоматизована систему обліку. Одночасно розширюється мережа аптек: нові пункти в медичних установах та по 3 нові соціальні аптеки відкриваються щомісяця. Асортимент пільгових соціальних лікарських препаратів, що відпускаються за програмою «Картка киянина», буде збільшено зі 100 до 150 чи навіть 200 видів.

НА ОСТАННЬОМУ засіданні Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку заслухали інформацію про діяльність КП «Фармація». Хоча фармацевтична справа є однією з найприбутковіших, комунальна мережа аптек донедавна мала сумнівного походження збитки. Про цифри, причини негараздів та їх усунення розповів новий гендиректор «Фармації» Руслан Світлий, який на цій посаді перебуває всього три місяці. За його словами, з 2006-го по 2010 рік підприємство мало стабільний і навіть зростаючий прибуток. У 2006 він становив 7,1 млн грн, 2007-го — 7,4 млн грн, 2008-го — 7,2 млн грн, 2009-го — 9,1 млн грн, 2010-го — 9,1 млн. Упродовж 2011—2014-х років ситуація змінилася. Підприємство стало різко збитковим. 2011 року прибуток склав 1 млн грн, 2012-го — 0,3 млн грн, 2013 року — 2,2 млн грн. І за 9 місяців 2014 року — збиток 6,6 млн грн. При цьому були ще й приховані збитки, які оформлювалися під статтю «витрати минулих періодів». Станом на 30 вересня 2014 року загальний збиток «Фармації» склав 12 млн грн. За 3 місяці роботи нового керівника підприємство отримало прибуток 3,3 млн грн.

«Думаю, головні причини такого стану підприємства полягали в непрофесійному управлінні та хибних цілях керівного складу. Коли я прийшов на підприємство, то виявилось, що навіть охоронці їздять на службових автомобілях. За три місяці ми оптимізували витрати, зламали всі корупційні схеми»,— розповів Руслан Світлий. Він повідомив, що зараз «Фармація» впроваджує сучасну автоматизовану систему замовлень, обліку та логістики. Її вже апробували в одній з аптек, і за три тижні обіг там зріс у 2,5 разу. Крім того, «Фармація» перейшла до співпраці безпосередньо з виробниками та офіційними дистриб’юторами, цілковито усунувши «прокладки-посередники». З березня підприємство планує вийти на власний імпорт.Одним із головних завдань нове керівництво бачить розширення аптечної мережі. Нині до складу «Фармації» входить 101 аптека та 58 аптечних пунктів. Якщо до зміни гендиректора торік було закрито 14 аптек, то зараз навпаки — відкриваються нові. За останні місяці відкрито 4 аптечних пункти в проблемних місцях, звідки пішли комерційні фірми і мешканці зверталися по допомогу. Крім того, 10 аптек вже переведені в статус соціальних — задіяних у програмі «Картка киянина», за якою містяни можуть придбавати ліки з суттєвою знижкою за ціною виробника. Нині в програмі беруть участь 50 аптек та 4 аптечних пункти. За період дії програми пільгами скористалися понад 900 тис. киян, заощадивши понад 17 млн грн. Руслан Світлий інформує, що щомісяця в місті з’являтимуться по три соціальні аптеки. Перелік пільгових, соціально-значущих лікарських препаратів збільшать з нинішніх 100 до 150 чи навіть 200 — залежно від побажань і потреб киян. Так само «Фармація» планує відкрити свої пункти в усіх лікувальних і профілактичних закладах столиці. Нині вона працює в 63 медустановах — а це 36 % від їх загальної кількості.

Цікаво, що «Фармація», яка єдина з аптечних мереж виготовляє екстемпоральні ліки за рецептами, тепер планує виробляти ще й такі види товарів, як ефірні олії, креми, мило, лікарські трави тощо.

Ігор СВАЧІЙ. Фото Бориса КОРПУСЕНКА | «Хрещатик»
http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4601/art/1421349122.html

Немає коментарів: