ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 7 листопада 2014 р.

Уряд та МОЗ України допомагають місцевій владі у забезпеченні громадян ліками


В контексті майбутньої децентралізації, місцева влада вже сьогодні має усвідомлювати свою відповідальність перед громадою та не перекладати її на центральні органи влади. Таку думку висловив в.о Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець, коментуючи питання забезпечення медичної галузі в регіонах.

«Заяви деяких політиків, що Урядом та МОЗ України не здійснюється фінансування програм, які мають забезпечуватися виключно за кошти місцевих бюджетів, не мають законодавчого підґрунтя та вводять в оману громадян України», - зазначив Василь Лазоришинець.

Відповідно до Бюджетного Кодексу Міністерство охорони здоров’я України в рамках виділених коштів з Державного бюджету (у 2014 році – 2 млрд 249,4 млн грн.) здійснює державні закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення виключно на виконання Загальнодержавних цільових програм (перелік http://www.moz.gov.ua/ua/portal/mtps_purchasing_and_supply).

Забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення комунальних та державних закладів охорони здоров’я та їх утримання в рамках територіальних одиниць (лікарні, поліклініки, центри, амбулаторії тощо) здійснюється виключно за кошти місцевих бюджетів, що також передбачено Бюджетним Кодексом. За даними МОЗ України, у 2014 році на ці витрати в місцевих бюджетах передбачено 3 003 113,20 грн., при потребі в 9 470 904,1 грн. Станом на 01.10.2014 року фактично профінансовано на 1 845 790,70 грн.

Окрім цього, за кошти місцевих бюджетів здійснюється виконання деяких лікувальних програм, таких як забезпечення хворих на ниркову недостатність витратними матеріалами для проведення гемодіалізу, забезпечення інсулінами хворих на цукровий діабет тощо.

Нагадаємо, що незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію, Уряд виділив з резервного фонду понад 10 млн грн. на витратні матеріали для гемодіалізу для Дніпропетровської, Харківської, Чернігівської областей та м. Києва, що дозволить забезпечити 135 пацієнтів на 6 місяців гемодіалізом. Таке рішення було прийнято задля забезпеченням тимчасово переміщених осіб з різних регіонів та зняття фінансового навантаження з місцевих бюджетів, оскільки ця функція покладена саме на регіональні органи самоврядування.

Також, за ініціативи МОЗ України та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №183 від 11.06.2014 р. з Державного бюджету України виділено субвенції місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для хворих на гіпертонію у розмірі 131 368 400 грн. Завдяки впровадженню в практику Пілотного проекту з референтного ціноутворення на антигіпертензивні препарати особи з гіпертонічною хворобою мають змогу отримати ліки зі знижкою до 90%, яка компенсується державою.


Крім цього МОЗ України веде активну роботу з перерозподілу залишків ліків, що були закуплені за кошти Державного бюджету у минулі роки, між регіонами, де склалася критична ситуація із забезпеченням лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Це дозволить зняти напругу із забезпеченістю закладів охорони здоров’я та пацієнтів життєво необхідними ліками.

Завдяки співпраці з міжнародними та волонтерськими організаціями, компаніями-виробниками ліків, урядами інших країн МОЗ України протягом останніх місяців вдалося залучити гуманітарну допомогу у вигляді лікарських засобів та виробів медичного призначення на загальну суму понад 34 млн грн., яка була також розподілена між регіональними закладами охорони здоров’я, в яких склалася критична ситуація із постачанням ліків.

Також в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець звернувся до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням дати доручення головам обласних державних адміністрацій проаналізувати стан закупівель лікарських засобів та виробів медичного призначення за кошти місцевих бюджетів та активізувати відповідні процедури.

Прес-служба МОЗ України

Немає коментарів: