ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 1 грудня 2014 р.

Голова Держлікслужби України може бути звільнений через протест фармацевтів - ЗМІ (ФОТО)

«Схемотехніки фармринку STOP!», «Аптека без ліків - геноцид народу», «Геть олігархат з Держлікслужби!»


Під такими гаслами представники фармацевтичної галузі зібралися сьогодні під Кабміном і на Банковій, повідомляють Українські новини.

Головна вимога мітингувальників - звільнити керівництво Державної служби з лікарських засобів. На пікет вийшли фармацевти практично з усіх регіонів України. Як повідомили учасники, це вже не перший пікет фармацевтів за останній рік.

На площі перед Кабміном фармацевти відкрили величезний старий чемодан, звідки «з нафталіну» дістали фотографію нинішнього керівника Держлікслужби. «Керівник Держлікслужби Михайло Пасічник свого часу володів великою компанією з виробництва ліків, яка потім оголосила про банкрутство. Йдеться про «Фалбі», яка в свій час перемагала на скандальних тендерах МОЗ часів Януковича, а потім її власник Михайло Пасічник отримав високу посаду в Держлікслужбі за сприяння міністра Олега Мусія. При цьому Пасічник вибрав собі першим заступником Олену Алексєєву, пов´язану з аптечним олігархом Петром Багрієм. Одночасно з держслужбою Пасічник деякий час керував громадською організацією «Аптечна професійна асоціація України» - такі ситуації називаються конфліктом інтересів і неприпустимі при призначенні на держслужбу», - розповіла керівник громадської організації «Всеукраїнське об´єднання Миколаївська фармацевтична асоціація Фармрада» Олена Прудникова.

Серйозні претензії до Михайла Пасічника й Олени Алексєєвої назріли у фармацевтів давно, але останньою краплею стала відмова відомства вводити облік продажу кодеїновмісних препаратів, які можуть призводити до наркотичної залежності, розповідають учасники мітингу.

У петиції вищому керівництву країни перераховані основні прорахунки керівництва Держлікслужби: нездатність адаптувати європейські норми і реформувати орган контролю у сфері обігу ліків, сприяння тінізації фармацевтичного ринку, лобіювання інтересів великого бізнесу. Фармацевти вимагають люстрації керівників Держлікслужби на місцях, оскільки ті призначалися при Януковичі і відзначилися корупцією, кришуванням одних бізнес-структур і знищенням звичайних підприємців.

Лобізм особливо обурює учасників ринку, які сподівалися на зміни ситуації після зміни влади в Україні.

«Фактично зараз знищується малий бізнес. Йде залякування, вибираються тільки свої. Збираються по регіонах люди, які кажуть, що все добре...цю схему ми вже бачили в 2003 - 2005 роках за президента Кучми і прем´єра Януковича. Тоді Михайло Пасічник теж був головою Держлікслужби. Його дістали з нафталинової валізи і знову посадили в крісло. У результаті сьогодні є загроза реалізації фальсифікованих ліків. Вносяться зміни у ліцензійні умови щодо відповідального зберігання», - зазначає Олена Прудникова.

У списку вимог до влади, переданих фармацевтами після мітингу, - скасування ПДВ на ліки та посилення боротьби з продажем фальсифікату, від якої зараз Держлікслужба фактично самоусунулася. «Все зводиться до перевірок роздрібної мережі аптек, але існують митні коридори, підпільні фабрики, склади, дилери, сировина, фінансові потоки. Це проблема комплексу заходів кількох відомств - СБУ, МВС, Митної та Податкової служб, але головну роль  має відігравати Держлікслужба», - йдеться в петиції. 

Також вказують на спроби провести монополізацію ринку за сприяння ручних громадських і галузевих організацій, при цьому дрібний і середній аптечний бізнес просто витискається з ринку новими ліцензійними обмеженнями.

Фармацевти роблять особливий акцент на те, що при новому керівництві Держлікслужба вирішила не ставити на облік продаж кодеїновмісних препаратів, хоча відомство в попередні два роки наполегливо вимагало від МОЗ ввести необхідні обмеження. Предметно-кількісний облік - міра, яку вимагають ввести учасники фармринку, щоб зупинити поширення наркоманії серед молоді.

Адже легкодоступні кодеїновмісні препарати можуть бути замінені будь-якими ліками з широкого асортименту засобів проти кашлю, і таким чином споживачі не постраждають - вони просто знайдуть дієву заміну і зменшать ризики немедичного вживання таблеток з кодеїном. Мітингувальники тримали плакат «Редер, не вбивай дітей наркотиками», звернений до директора фармпідприємства «Інтерхім».


Джерело фото: Украинские новости

Немає коментарів: