ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 4 листопада 2014 р.

У регіонах триває робота з удосконалення реалізації Пілотного проекту здешевлення цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію


Головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності «Терапія» Василь Нетяженко провів в Тернополі нараду з реалізації Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Нарада відбулася після відвідання Василем Нетяженком Тернопільської міської лікарні №2, де він ознайомився із роботою медиків закладу над реалізацією Пілотного проекту, а також відвідав одну із аптек Тернополя, ознайомившись із наявністю ліків, які підлягають відшкодуванню вартості.

Під час перебування в Тернополі Василь Нетяженко відзначив ряд причин, що заважають успіхові розвитку проекту і є спільними для більшості областей. Це недостатня інформованість лікарів щодо особливостей проведення пілотного проекту в 2014 році та нехтування інформаційними матеріалами (маршрут пацієнта, пам’ятка для аптечного закладу). Окрім того, відповідальні за Пілотний проект в окремих регіонах пов’язують його ефективність лише з показником використання виділених коштів, а не з кількістю хворих, які залучені та отримують постійне лікування. Василь Нетяженко підкреслив, що практикуючі лікарі та адміністрація лікувальних закладів не володіють достатньою інформацією щодо наявності лікарських засобів в локальній аптечній мережі.

На основі виявлених проблем Василь Нетяженко висунув пропозиції, які сприятимуть успішній реалізації Проекту. Серед них: оновлення в аптечних закладах інформації щодо Пілотного проекту, посилення щотижневого контролю над його реалізацією в регіонах та над використанням коштів помісячно, недопущення ситуації, коли лікарі на бланках рецептів зі звороту вказують торгові назви препаратів або зазначають їх на окремому листку. А також у кожного лікаря повинен бути перелік доступних у локальній аптечній мережі лікарських засобів згідно з наказом МОЗ України №482 від 10.07.2014 р.Виступаючи перед спеціалістами, Василь Нетяженко провів детальний аналіз статистичних показників щодо виписуваних лікарями препаратів, а також ситуації в регіонах України, наполягаючи на поданні достовірних даних.

Під час наради виступила заступник директора департаменту охорони здоров’я Лідія Чайковська, яка розповіла про стан виконання Проекту в області. За її словами, важко залучати до участі в проекті приватні аптеки. Головний спеціаліст-терапевт департаменту Лариса Матюк розповіла про розмір державної допомоги, яка в 2014 році становить 3,3 млн гривень. Лариса Матюк повідомила, що в Тернопільській області налічується 268 080 хворих на гіпертонічну хворобу, що становить 25,1% від кількості населення. В реалізації пілотного проекту беруть участь 450 точок реалізації лікарських засобів, 99 аптечних закладів різних форм власності, 215 закладів охорони здоров’я та 596 лікарів різних спеціальностей.

Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Курило висловив глибоке переконання у тому, що виконання Пілотного проекту в області набиратиме силу, адже для цього є всі можливості, виділені на область кошти під реалізацію пілотного проекту будуть використані у повній мірі і підуть на користь пацієнтів.

Прес-служба МОЗ України

Немає коментарів: