ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

вівторок, 11 листопада 2014 р.

Олександр Сич: кожна людина зможе зекономити близько 15 гривень на упаковці ліків


Як повідомляє прес-служба Віце-прем'єр-міністра України, після внесення змін до Постанови КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» кожна людина зможе зекономити близько 15 гривень на упаковці ліків, закупівельна ціна яких становить 12 гривень.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич за підсумками засідання Урядового комітету гуманітарного розвитку 6 листопада 2014 року.

Урядовець зауважив, що чинне законодавство не передбачає державного регулювання цін на лікарські засоби та вироби, вартість яких менше 12 гривень. Тож часто суб’єкти господарювання аптечної мережі встановлювали непомірно високі надбавки, аж до 150% включно, від оптової ціни закупівлі. А це в свою чергу призводило до зростання соціальної напруги. «Учасники ринку часто зловживали тим, що ліки, які коштували до 12 гривень не підлягали державному регулюванню. Тому деколи встановлювалась націнка аж до 150 відсотків. А це било по кишенях простих людях», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

Відповідно до напрацьованих змін до Постанови Кабінету Міністрів України №955 від 17 жовтня 2008 року розмір дозволеної торговельна надбавки до закупівельної ціни лікарських засобів та виробів медичного призначення, що дорівнює 12 гривень чи менше, становитиме не більше 30 відсотків. Від 12 до 100 гривень – 25 відсотків. По мірі зростання закупівельної ціни розмір відсотку надбавки зменшуватиметься. «При ухваленні такого рішення націнка має бути не більше 30%. Тож людина, купуючи упаковку ліків в аптеці, оптова ціна яких – 12 гривень, переплатить максимум 4 гривні. А не 18! І це буде економія близько 15 гривень на кожній упаковці», - підсумував урядовець.

За інформацією прес-служби Віце-прем'єр-міністра України
moz.gov.ua

Немає коментарів: