ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 23 жовтня 2014 р.

Відкрите звернення прем'єр-міністру України Яценюку А.П.

Відкрите звернення прем'єр-міністру України Яценюку А.П.Четвер, 09 жовтня 2014 08:28


Відкрите звернення

Прем’єр – міністру України
Яценюку А.П.

Шановний Арсенію Петровичу!

Всеукраїнська громадська організація «Аптечна професійна асоціація України» (далі – АПАУ), яка об’єднує представників фармацевтичної галузі у більшості регіонів держави, змушена звернутися до Вас у відповідь на неодноразові звернення Голови ВО ГО «Миколаївської обласної фармацевтичної організації «Фарм-Рада» п. Пруднікової О.Є.

Слід зазначити, що звинувачення щодо лобіювання мережевих аптек                 Головою державної служби України з лікарських засобів М.Ф. Пасічником, зокрема в період його керівництва ВГО АПАУ, є безпідставними. Аптечна професійна асоціація України завжди виступала з вимогою встановлення справедливих  рівних умов для всіх учасників ринку не залежно від форм власності, що в свою чергу не подобається п. Прудніковій О.Є., яка захищає інтереси фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП).

Сьогодні на ринку склалась неоднозначна ситуація, пов’язана з юридичними колізіями і невизначеністю держави щодо стратегії діяльності фармацевтичної галузі, зокрема, на роздрібному ринку. Внаслідок чого відносини між учасниками ринку–аптечними мережами та ФОП–набувають емоцій та взаємних звинувачень у недобросовісній конкуренції, нерівних умовах на ринку, порушенні Ліцензійних умов.

  На нашу думку, немає ідеальних учасників ринку (аптечні мережі) і тих, що порушують законодавство (ФОП). Є мережі і ФОП з відмінною репутацією, які дотримуються належних стандартів у своїй діяльності, так і ті, що не дотримуються Ліцензійних умов.

  Вважаємо, що дискусія повинна проходити в іншій площині, базуючись на об’єктивних даних аналізу ринку і моніторингу, впровадженні кращих європейських і світових досвідів і практик.

  Отже, спробуємо дати власну, можливо суб’єктивну,оцінку ситуації.

Серед представників аптечних мереж склалось чітке переконання, що сьогодні Товариства з обмеженою діяльністю (ТОВ) і ФОПи знаходяться в нерівних умовах:

По-перше, недостатня функція фіскального контролю, через допустиму відсутність РРО (касових апаратів) у ФОПів, дає можливість приховувати частину реального товарообігу і справжній дохід, який може перевищувати встановлений ліміт в декілька разів та призвести до ухилення від сплати податків, у т.ч. ПДВ.

По-друге, в свою чергу, відсутність товарно-касових чеків дає можливість маніпулювати реальним товарообігом та ціноутворенням, водночас не забезпечуючи належний контроль серій, партій, сертифікатів якості лікарських засобів. За таких умов виникає можливість розповсюдження неякісних та контрафактних ліків, що негативно впливає на довіру клієнтів і загрожує втратою репутації галузі!

            За даними, що оприлюднила Держлікслужба у Львівській області у 2012 році, у справі щодо фальсифікату лікарських засобів та ведення безліцензійної діяльності фігурувало 30 фізичних осіб-підприємців, 2 комунальні аптеки та жодного ТОВ, а не аптечні мережі, як про це повідомляє у зверненні до Голови Верховної Ради України О.Турчинова п. О.Пруднікова.

  Особливо непокоїть той факт, що сьогодні великі мережі переходять на модель ФОП, тобто виникають «скриті» аптечні структури. Так, на початок 2014 року частка ФОП в загальній кількості аптек України складає понад 27,2%, тоді як ще три роки тому складала 23,6%.Це ще раз підтверджує те, що суб’єкти господарювання находяться в нерівних умовах.
  Звичайно, необхідно розуміти, що ринок є неоднорідний і ведення діяльності в сільській місцевості і у великих містах потребує інших затрат і отримання інших доходів. Люди повинні мати право на професію. Один провізор – одна аптека, а не «скрита» мережа.

  Також насторожує процес ціноутворення, який спостерігається в аптечних закладах - ФОП – у більшості випадків це демпінг. Звичайно, можна навести і приклади, коли деякі недобросовісні аптечні мережі ведуть свою діяльність з порушенням чинного законодавства.

Стосовно питання  лобіювання Головою Держлікслужби України доступу до наркотичних лікарських засобів можемо засвідчити, що саме за ініціативи М.Ф. Пасічника  розпочато ще у 2012 році, як пілотний проект, у  Львівській області  в рамках співпраці з Управлінням освіти Львівської міської ради, лекції для школярів і батьків, в яких висвітлювали проблеми зловживання слабоалкогольних напоїв та  проблем так званої «аптечної наркоманії», пов’язаної із застосуванням лікарських засобів з нелікувальною метою. Надалі такі заходи заплановані в інших регіонах. За погодженням  М.Ф. Пасічника члени нашої громадської організації здійснювали громадський контроль аптечних закладів щодо продажу кодеїнвмісних препаратів та неодноразово писали звернення про виявлені порушення (звернення до попереднього керівництва зареєстровані у Держлікслужбі України).

Виходячи з вищевикладеного, пропонуємо об’єднати зусилля для формування цивілізованого, доступного прозорого ринку, в центрі якого є Людина – і жодні дії бізнесу не повинні негативно вплинути на неї.

Пропонуємо провести моніторинг, із залученням незалежних експертів, щодо правових, економічних ринкових аспектів ведення бізнесу, для визначення сильних і слабких сторін, ризиків і можливостей. Необхідно зробити цей процес публічним і прозорим, залучити широке коло фахівців-експертів, у тому числі лікарів, пацієнтів-клієнтів, економістів, юристів, дистриб’юторів, виробників, а його результати широко висвітлювати як в галузевих виданнях, так і через інші канали зовнішніх комунікацій.

Вважаємо, що відкрита і конструктивна позиція принесе користь всім учасникам фармацевтичного ринку, а насамперед людям, яким і повинна гідно служити наша галузь – хворим, пацієнтам, клієнтам.

З повагою, 
Директор АПАУ                                                    О.І.Гуленко


Немає коментарів: