ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

понеділок, 8 вересня 2014 р.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

«ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ «МИКОЛАЇВСЬКА ФАРМАЦЕВТИЧНА АСОЦІАЦІЯ ФАРМРАДА»
                                 Громадська організація                                                                                                 _____________________________________________
   54030,м Миколаїв, вул Наваринська 32 тел моб 0506514011
    E-mail: farmrada@bk.ru http://farmrada.blogpost.com/

№000008/09від 05/ 09. 2014р.                 Голові Державної служби
                                                                  України з лікарських засобів
                                                                  Пасічнику М.Ф.
                             
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний Михайло Францович!

Протягом двох місяців я отримую неповну інформацію на інформаційні запити стосовно представництва фізичних осіб-підприємців, виробників, дистриб'юторів, аптечних мереж, виробників лікарських засобів та інших юридичних осіб у складі робочої групи з питань оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами при Держлікслужбі України (створена згідно наказу Держлікслужби №801 від 23.06.2014р).

На мої запити №118 від 09.07.2014 року, №128 від 23.07.2014 року надходять відповіді  Держлікслужби №14068-1.3/4.0/17-14 від 16.07.2014, №15035-1.3/4.0/17-14 від 29.07.2014, які містять формальні відписки та додатки розміщені на сайті Держлікслужби. В той же час, перелік посадових осіб, наведених у додатках, їх місця роботи та назви ГО, які представлені у робочих групах свідчать про відсутність представництва малого бізнесу у вказаній робочій групі.

Держлікслужба всіляко ухиляється від прямої відповіді на це питання. Задля відтягування термінів відповіді, служба, яку Ви очолюєте, почала розсилати запити у громадські організації (про кількість представників ФОП, дистриб’юторів інших юридичних осіб), які не мають жодного відношення до створеної Вами робочої групи і не мають своїх представників у її складі.Як приклад, можу привести той факт, що такий запит за  № 16218-1.2/4.0/17-14 від 15.08.2014р (за підписом першого заступника голови Алексєєвої О.А.) надійшов і у мою адресу, хоча кому як ні Вам  достеменно відомо, що ГО «МОФАФР», як і багато інших асоціацій,  не була включена у склад робочої групи з питань оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Незрозуміло, як взагалі можливо використовувати у якості підстав для таких запитів, організаціям, які не є членами робочої групи, посилання на запит ГО «МОФАФР» щодо складу цієї групи?!  Такі дії свідчать про непрофесійних підхід до виконання інформаційних запитів, спроби перекрутити суть запиту та створити навколо ГО «МОФАФР» невірне ставлення та непорозуміння щодо позицій із іншими ГО.

Слід відмітити, що відповідно до вимог ЗУ «Про громадські об'єднання» у складі громадської організації повинні перебувати виключно фізичні особи, у разі наявності колективних членів (юридичних осіб), до яких відносяться як виробники лікарських засобів, так і дистриб’ютори, громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська спілка. Вказана вимога закону також не врахована Держлікслужбою при направленні в адресу ГО «МОФАФР», яка не є спілкою, запиту щодо членства  дистриб’юторів, виробників та  інших юридичних осіб. У додаток до відповіді в адресу Алексєєвої О.А., повідомляю, що ГО «МОФАФР» утворена та формується виключно із фізичних осіб у відповідності із наведеним Законом.  

Вам, як голові ВГО «АПАУ» також було відомо, що ГО «МОФАФР» з 2010 року постійно відстоює права та інтереси саме малого підприємництва на фармацевтичному ринку, оскільки саме ГО «МОФАФР» постійно піддавало критиці позицію ВГО «АПАУ» по лобіюванню інтересів аптечних мереж у неоголошеній війні із малим бізнесом. Ми чесно та відкрито відстоювали свою позицію як на спільних нарадах, так і у засобах масової інформації. Вважаємо, що не включення у робочу групу ГО – виразника інтересів малого підприємництва є, на наш погляд, проявом дискримінації. Слід враховувати, що доля ФОП  на ринку роздрібної торгівлі лікарськими засобами складає приблизно 27%.

Такий стан справ свідчить про те, що на посаді голови Держлікслужби, Ви продовжуєте політику започатковану ще у ВГО «АПАУ». Перші кроки робочої групи по спробі уведення у Ліцензійні умови дискримінаційного обмеження входження на ринок ФОПів за освітньо-кваліфікаційними критеріями є тому яскравим підтвердженням.

Натепер, за рішенням Загальних Зборів ГО «МОФАФР», змінено назву громадської організації, створено 14 відокремлених підрозділів у регіонах України, розпочато  процес підтвердження всеукраїнського статусу у порядку, встановленому Законом. Щиро сподіваємось, що за таких умов Держлікслужба, нарешті, прислухається до проблем та пропозицій представників малого підприємництва України.

У запитах №118 від 09.07.2014 року, №128 від 23.07.2014 року також було піднято питання проведеної Вами реорганізації Держлікслужби. Завдяки цим заходам змінено все керівництво управлінь, департаментів та відділів Держлікслужби. В той же час, на офіційному сайті служби відсутня інформація про ПІБ, освітньо-кваліфікаційний рівень, стаж роботи за фахом нових керівників оновленої структури Держлікслужби. Жодна з кандидатур не погоджувалась із громадськістю.

Такий стан справ йде у розріз із заявою міністра охорони здоров'я, озвученою ним на нараді 17.06.2014 року із представниками громадськості. Олегом Мусієм було заявлено про готовність обговорювати із громадськістю призначення осіб на керівні посади у структурі МОЗ. Натепер, діяльність Держлікслужби скеровується міністром охорони здоров'я. Нова структура, штатний розпис погоджені із ним.

Керівник Держлікслужби та його перший заступник  були головами двох громадських об'єднань, тим більш дивно, що громадськість, навіть  професійні асоціації та Громадська Рада при Держлікслужбі не допущені Вами до обговорення кандидатів на заміщення керівних посад у оновленій структурі служби. Фармацевтична спільнота повинна знати, хто саме контролюватиме розвиток фармацевтичного ринку, чи є новопризначені функціонери кваліфікованими фахівцями у цій галузі. Невже тільки ФОПи на роздрібному ринку лікарських засобів повинні мати фахову освіту?

ГО «ВОМФАФР» пропонує оприлюднити цю інформацію як запоруку прозорого діалогу влади із суспільством. Фахова освіта та попереднє місце роботи є яскравою характеристикою здатності нового керівного складу апарату Держлікслужби якісно виконувати функції державного контролю у сфері ліцензування та контролю якості лікарських засобів.
Вами особисто неодноразового наголошувалося на готовності до діалогу із громадськістю, необхідності підвищення ролі Громадської Ради при Держлікслужбі України при реалізації державної політики на фармацевтичному ринку. Проте лозунги, до сьогодні, залишаються лише лозунгами.

Обговорення та погодження при призначенні керівників управлінь, департаментів, відділів Держлікслужби, голів її територіальних органів на Громадській Раді, є кроком до підвищення авторитету Держлікслужби серед громадськості в цілому та професійної фармацевтичної спільноти зокрема.

Ми всі щиро бажаємо позитивних зрушень у реформуванні та подальшій діяльності Держлікслужби, прозорих та чесних правил, рівних можливостей розвитку та прозорої конкуренції на фармацевтичному ринку, прямого та відкритого діалогу із владою з цих питань.
Сподіваюсь на відверту та щиру відповідь на висловлені зауваження та пропозиції.
З повагою,

Голова ГО «ВОМФАФР»                                                      Олена Пруднікова        

Немає коментарів: