ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

четвер, 1 березня 2012 р.

У 2011 році до Держлікслужби України надійшло 45 скарг на незареєстровані прилади, що продаються під виглядом медичних

До Управління організації державного контролю якості та безпеки медичних виробів Державної служби України з лікарських засобів протягом 2011 року надійшло 45 скарг та звернень громадян на шахраїв, які продають звичайні побутові електричні прилади під виглядом медичних приладів, що нібито мають лікувальні властивості.

Усього протягом 2011 року до Держлікслужби України надійшло 45 скарг на побутові прилади, а саме:
• 6 – на апарат «RT-2050»;
• 6 – на апарат «Небулайзер «Алтей»;
• 2 – на апарат «Prostate Gland»;
• 2 – на пояс для схуднення «Wais Belt»;
• 2 – на фізіотерапевтичний прилад «КВ-100».

По 1-й жалобі на апарати:
• «Магнітер АМТ-02»;
• «PANGAO»;
• «Ерекс»;
• «Nesk Massager»;
• «Електро – чобітки»;
• «Стопотерапія»;
• «Светозор»;
• «Самоздрав»;
• «ECOPULSE KB-700»;
• «Ультрачервоний ріг»;
• «Домашній доктор»;
• «Омега»;
• «Body Slim Glamourous Body Slimming Massager»;
• «ультра ЄСУ»;
• «ТДІ -01» Медичне диво-третє дихання».

Переважна більшість придбаних електроприладів були придбані по телерекламі «Вільний рух» та радіорекламі «Рух без болю», що транслювалися на різних радіоканалах українського радіо та рекламі газет «Кур’єр», «Киевский вестник».

У порівнянні з 2010 роком кількість подібних скарг знизилася. Однак викликає занепокоєння той факт, що українські громадяни продовжують купувати ті самі прилади, що й у минулому році, з тим самим прикрим результатом. Це стосується таких електроприладів, як «RT-2050», Небулайзер «Алтей», Wais Belt, Prostate Gland, PANGAO, Nesk Massager тощо.

Держлікслужба України попереджає, що усі ці прилади не внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і не дозволені до застосування у медичній практиці в Україні. Оману важко виявити недосвідченій людині, адже шахраї часто видають себе за лікарів, а фірми-одноденки, які зникають та з’являються кожного дня – за медичні центри, навіть державні. Повіривши некоректній рекламі, хворі гідні викласти останні гроші в надії на швидке покращення здоров’я. Після того, як хворий впевнюється, що стан здоров’я не тільки не покращився, а часто й погіршився, він знову звертається до шахраїв із намаганнями отримати допомогу, роз’яснення або повернути гроші. У кращому випадку номер телефону «медичного центру» не відповідатиме, а в гіршому – людині запропонують додатково придбати якійсь інший прилад чи пігулки, запевнивши, що ось саме тоді вже наступить бажаний результат, і тоді замість вирішення проблеми хворий втратить ще не одну тисячу гривень.

Пропонуючи громадянам придбати прибори, які, як заздалегідь чудово знають їх продавці, не є лікувальними і не несуть ніякого покращення здоров’я (окрім можливого невеличкого ефекту самонавіювання), ці особи порушують законодавство України. Відповідно до Закону України ”Про рекламу”, в рекламі товарів та методів, що не належать до лікарських засобів чи медичної техніки забороняється посилання на те, що ці товари мають лікувальні властивості, якщо вони не підтверджені у встановленому законодавством порядку.

Людина, яка довірилася шахраям, може втратити як гроші (від 1 до 30 тисяч гривень, в залежності від ступеню довірливості), так і здоров’я, адже хворий, як правило, припиняє застосування лікарських засобів, призначених лікарем, сподіваючись на швидке одужання за допомогою «надсучасної медичної апаратури». Логіка ошуканої людини така: якщо цей апарат дорого коштує, то точно допоможе. Саме на це й розраховують шахраї.

Географія скаржників, які потрапили на гачок шахраїв, охоплює практично всю територію України. Наведемо кілька прикладів скарг (стилістику листів збережено):
Напівпаралізована пенсіонерка з Вінницької області, 1938 року народження, інвалід I групи, довірилася рекламі та придбала в якогось «лікаря» «апарат RT-2050», віддавши за нього та нав’язані «ліки» усі гроші, що відкладала на свій похорон – 9 тис. грн. Відчувши довірливість та безпомічність нещасної жінки, їй почали дзвонити й інші шахраї. Одна з них, що дзвонила найбільш настирливо, й представилася фахівцем Міністерства охорони здоров’я, залякувала її неіснуючими хворобами. Проте жінка вже зрозуміла, що потрапила на гачок шахраїв, і замість коштів за нові «апарати» та «ліки» написала скаргу.

Інша жінка, ветеран Великої Вітчизняної Війни з м. Дніпропетровськ у своїй скарзі повідомила, що довірилася рекламі якогось «медичного Всеукраїнського Центру». За телефоном невідомий чоловік, який представився «лікарем», звичайно, не проводивши ніяких обстежень встановив, що саме їх ліки вилікують нещасну. Вона позичила 2440 гривень для їх купівлі. Але це був лише початок. Дзвонили жінці як чоловіки так і жінки, які представлялися лікарями-дерматологами, один навіть – завідуючий відділенням та професором. Кілька місяців нещасну жінку залякували нібито погіршенням стану, навіть раком шкіри, якщо вона не буде купувати в них все нові й нові «ліки». Нарешті дійшла справа й до «диво-приладів», які, на щастя, жінка купувати відмовилася. «… я додзвонилась до завотделением К… , который снова агрессивно предлагал взять аппарат». Жінка втратила майже 5 тис. грн., на замість отримала погіршення стану. У своєму зверненні вона просить залишити її у спокої, адже до неї постійно телефонують все нові й нові «лікарі», та повернути гроші. «Прошу, оградите меня, пожалуйста, от этих «лекарей», – пише жінка.

Пише нам пенсіонерка з м. Свердловськ Луганської області, до якої прийшов кур’єр, що приніс на продаж тонометр. Він також запропонував купити апарат, який нібито знижує тиск. Молодик заявив, що тонометр жінки зламався, і помірявши своїм апаратом, сказав, що тиск жінки наразі становить 235 мм. рт. ст. Після якихось маніпуляцій з нібито медичним приладом з назвою «Домашній доктор», тиск якимось дивним чином раптово нібито «знизився» до 171. «Я говорю, как быстро удаляет давление, покажите как и какую нажимать кнопку. Он говорит доплати, там все написано, а сам этот прибор с рук не спускает». Жінка позичила гроші в сусідів, й заплатила 600 грн, а коли після уходу «ділка» роздивилася «апарат», то виявилося, що в ньому на вистачає кількох деталей, а «тонометру» немає взагалі. «Ловко он меня облапошил – пише жінка. – Моя претензия к нему, пусть возвратит мне 600 грн и заберет эти препараты. Пенсия моя 800 грн. Зачем он меня обидел? Ведь его Бог накажет, если уже не наказал».

Отже, якщо Ви або Ваші близькі стали жертвами подібних шахраїв, необхідно звернутися до правоохоронних органів із відповідною заявою, оскільки такі дії містять ознаки вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого ст. 190 Кримінального кодексу України, а саме, заволодіння Вашим майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) в порядку ст. 95 Кримінально-процесуального кодексу України.

Як попередити шахрайство

Якщо Вас зацікавив будь-який прилад, який пропагується як лікувальний, обов’язково зробіть наступне:

По-перше – дізнайтеся, чи зареєстрований лікувальний центр, який пропонує Вам відповідні послуги. Тобто необхідно дізнатися номер ліцензії лікувального центру (ліцензія МОЗ на право здійснення діяльності з медичної практики).

По-друге – дізнайтеся, чи зареєстрований пристрій, що рекламується, в якості медичного виробу. Для цього необхідно надіслати відповідний запит на адресу територіального органу Держлікслужби України за місцем проживання. Якщо в Вас є доступ до Інтернету, то зробити це буде дуже просто – достатньо лише відвідати розділ «Державні реєстри» на веб-сайті Держлікслужби України.

По-третє – навіть якщо Ви дізналися, що лікувальний заклад має відповідну ліцензію та медичний виріб зареєстрований згідно українського законодавства, в будь-якому разі обов’язково зверніться до лікаря за місцем проживання, аби дізнатися – чи допоможе той або інший медичний виріб саме при Вашій хворобі, і чи не нанесе він шкоди Вашому здоров’ю.

Держлікслужба попереджає громадян України: припинення самолікування та своєчасне звернення до лікаря за місцем проживання – єдиний надійний захист від шахраїв!

Немає коментарів: