ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 13 січня 2012 р.

Делегація Держлікслужби взяла участь у експертному обговоренні комунікацій щодо ризиків, пов’язаних з контрафактними/фальсифікованими медичним

Делегація Державної служби України з лікарських засобів взяла участь у роботі семінару/засідання експертів "Комунікації щодо ризиків, пов’язаних з контрафактними/фальсифікованими медичними продуктами та аналогічними злочинами".

Під час семінару експерти обговорили низку проблем. На першій сесії – "Вплив ризиків комунікацій" – було обговорено питання впливу ризиків комунікацій. Зокрема,представник Інспекторату з захистуздоров'я населення Данії та Нідерландів Марсель Моестер зазначив, що основною метою даних контактів є захист пацієнтів та споживачів від ризиків комунікацій.

Він повідомив, що основними факторами контактів є: фінансова компенсація, особистий досвід, рівень освіти та інформації, розуміння та нерозуміння, джерела інформації. М.Моестер розповів про переваги покупки препаратів через аптеки та недоліки та ризики придбання лікарських засобів через мережу Інтернет. Активні контакти – це контакти через веб-сайти, систему відклику, необхідні дії. До пасивних контактів можна віднести медіа компанії, тактику – «будь обізнаним з небезпекою та довіряй системі».

Під час другої сесії, темою якої стали правові рамки проблеми фальсифікації лікарських засобів, була висвітлена інформація щодо підписання 28 жовтня 2011 року у м. Москва, Російської Федерації, Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров'ю(далі - Конвенція Медікрім). Нагадаємо, що Україна стала однією з 13 країн, які першими приєдналися до Конвенції, а саме Австрія, Ізраїль, Ісландія, Італія, Кіпр, Німеччина, Португалія, Росія, Фінляндія, Франція, Швейцарія. 4 листопада 2011 року до Конвенції приєдналася 14-та країна – Ліхтенштейн. Крім того, обговорювалася Директива 2001/83 Європейського Парламенту та Ради ЄС та заплановані зміни до неї.

Конвенція Медікрім – документ, який має на меті забезпечити захист пацієнтів та споживачів Європи від споживання фальсифікованої медичної продукції та аналогічних злочинів. Експерти дійшли висновку, що практичне застосування положень Конвенції Медікрім дасть можливість країнам забезпечити надійний захист населенню та пацієнтам від фальсифікованої медичної продукції та аналогічних злочинів.

На сесії семінару "Досвід співпраці в Європі" представники регуляторних органів у сфері контролю якості лікарських засобів Нідерландів, Італії, Швеції, Великобританії та Португалії презентували системи контролю якості лікарських засобів та поділилися досвідом щодо запобігання обігу фальсифікованих медичних продуктів та аналогічних злочинів у країнах.

Після обговорення тем на вказаних вище сесіях, відбулося успішне обговорення у трьох робочих групах експертів за темами:

- ризик комунікацій в охороні здоров'я: правила та практики;

- ризик комунікацій: професіональні стандарти, практики та тренінги;

- дві сторони проблеми: промисловість та пацієнти.

За результатами засідання було зроблено висновок, що боротьба з фальсифікованими медичними продуктами – проблема міжнародного масштабу і для її вирішення необхідно прикладати спільних зусиль.

Організаторами заходів виступили Європейський Директорат з якості лікарських засобів та охорони здоров'яРади Європи (EuropeanDirectoratefortheQualityofMedicines& HealthCare, EDQM), Комітет Експертів із зменшення загроз охороні здоров’я від фальсифікованої медичної продукції та схожих злочинів (CommitteeofExpertsonminimisingpublichealthrisksposedbycounterfeitingofmedicalproductsandrelatedcrimes, CD-P-PH/CMED), Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (RegionalOfficeforEuropeWorldHealthOrganization) та ІталійськПосиланняа Фармацевтична Агенція (AgenziaItaliadelFarmaco, AIFA).

В семінарі взяли участь представники Держлікслужби України Дубовицький Сергій Вікторович – директор Департаменту організації державного контролю якості лікарських засобів Держлікслужби України; Гудзь Наталія Ярославівна – заступник Начальника Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в м. Києві; Таран Марина Миколаївна – головний спеціаліст відділу по запобіганню неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів Департаменту організації державного контролю якості лікарських засобів державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ України Держлікслужби України.

diklz.gov.ua

Немає коментарів: