ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

З Новим роком та Різдвом!

З Новим роком та Різдвом!
ФармРада вітає вас, колеги, з прийдешніми святами! Бажаємо міцного здоров'я, успіху у справах та родинного затишку!

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

Сватівські аптеки не отримали ліцензії на продаж препарату?

До редакції зателефонував сватівчанин, який розповів, що поцікавився в між- лікарняній аптеці коли можна буде придбати вакцину від грипу, але чіткої відповіді не отримав. За його словами, медики пропонують убезпечитися від грипу, застосувавши щеплення, але в аптеках міста Сватове препарат не продають, в той час коли у Харкові така вакцина вже у продажу? «Що сватівські аптеки не отримали ліцензії на продаж препарату?», - запитує сватівчанин.

Відповісти на це запитання ми попросили завідуючого аптекою №79 Я.М. Петрука. За словами Якова Миколайовича, спеціальної ліцензії на продаж вакцини від грипу не потрібно. Необхідно тільки дозвіл санстанції. Справа в тому, що сам процес вакцинації проводять медичні працівники і для цього необхідні відповідні умови: окремий кабінет, необхідне медичне устаткування тощо. «Інше питання, що на рівні Міністерства ще не визначено, які штами грипу «гулятимуть» в Україні, адже від цього залежить, яку вакцину завезуть в аптеки», - каже Я.М. Петрук. Також він повідомив, що сьогодні це питання обговорюється на всіх рівнях і має бут вирішено найближчим часом.

Дійсно, дані про те, який грип «ходитиме» територією Сватового ще офіційно не отримали у міській санітарно-епідеміологічній службі. Тільки нещодавно Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) рекомендувало для виробників включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що найвірогідніше циркулюватимуть в Україні у  2016-2017 роках: вірус А - Каліфорнія (пандемія грипу H1N1 2009 року), вірус типу А - Гонконг (H3N2), типу групи В – Брисбен і пхукет (цей вірус грипу «ходить» з року в рік). Сама вакцина до мережі українських аптек надійде не раніше кінця жовтня. Тому в Харкові апріорі  не можуть продавати вакцину від грипу з тієї простої причини, що її в Україні поки що немає. Якщо сьогодні десь і продають вакцину, то вона минулорічна, адже не придатна для вжитку. Тому, шановні громадяни, будьте обережні!

Хоча ми з вами розуміємо, що починати робити щеплення проти грипу необхідно вже у вересні-жовтні, тоді до грудня, коли буде відзначатися зростання захворюваності, у людини сформується імунітет. В той же час не пізно буде зробити щеплення і у жовтні-листопаді, адже для того, щоб сформувався імунітет достатньо від трьох-чотирьох тижнів до двох-трьох місяців.

http://svatovo.ws/

Немає коментарів: