ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

З Новим роком та Різдвом!

З Новим роком та Різдвом!
ФармРада вітає вас, колеги, з прийдешніми святами! Бажаємо міцного здоров'я, успіху у справах та родинного затишку!

четвер, 28 липня 2016 р.

Які реформи готує новий міністр охорони здоров’я


Уже на початку вересня Україна отримає нового міністра охорони здоров’я, а також концепцію розвитку цього надзвичайно складного напрямку

Сьогодні на засіданні Кабміну було ухвалено рішення про те, що виконання обов'язків міністра охорони здоров'я ляже на відому волонтерку-діаспорянку Уляну Супрун. Варто зазначити, що Уляна Супрун народилася в місті Детройт в США. Восени 2013 року разом з чоловіком переїхала в Україну. Під час Революції гідності була в Києві на Майдані, працюючи в медичній службі. Згодом вона очолила гуманітарні ініціативи Світового конгресу українців і заснувала організацію "Захист Патріотів", яка займається тренуваннями з тактичної медицині і забезпечує українських бійців поліпшеними індивідуальними аптечками стандарту НАТО. У жовтні 2015 року Супрун стала консультантом парламентського комітету з питань охорони здоров'я. Напередодні за пропозицією президента Петра Порошенка вона стала заступником міністра охорони здоров'я. Офіційно в.о. міністра охорони здоров'я Супрун стане з 1 серпня.

За інформацією джерел Depo.ua в Кабміні, Супрун розглядається на посаду повноцінного міністра. Втім, дане призначення це має статися пізніше – вже восени, коли Верховна Рада повернеться з відпустки. Тим часом до рук нашого видання потрапив цікавий документ – проект концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я, яка була підготовлена за участі зарубіжних експертів та громадськості. Саме ця концепція має стати одним з найбільш важливих документів, якими керуватиметься керівництво МОЗ.

Зокрема, у цьому документі йдеться про визначення державного гарантованого пакету медичних послуг, у якому передбачено чіткий перелік послуг, які надаються громадянам безоплатно. Враховуючи той факт, що наша умовно-безкоштовна система давно насправді перетворилася цілковито на платну, чіткий розподіл послуг дозволить запобігти корупції у медичній сфері.

Інша цікава новація, яку пропонують в МОЗ – новий механізм оплати медичних послуг. Діє принцип: "гроші йдуть за пацієнтом". Тобто найбільше державне фінансування отримують заклади, які обслуговують найбільшу кількість пацієнтів. Загалом, це логічна ідея, хоча, мабуть, не буде популярною в суспільстві. Водночас це майже гарантовано призведе до пришвидшення процесу укрупнення медичних закладів. Враховуючи той факт, що згідно з проектом даного документу передбачено надання фінансової та управлінської автономії закладам охорони здоров’я, все це дає змогу провести реальне реформування системи медичних закладів.

Ціль даної концепції полягає у формуванні госпітальних округів за принципом "золотої години" (час доїзду до лікарні - 60 хвилин). До складу таких округів входитимуть лікарня інтенсивного лікування та спеціалізовані медзаклади другого рівня. "Кожен госпітальний округ матиме сучасний медичний центр з висококваліфікованими кадрами", - говориться у проекті концепції. Наскільки є реальною дана ініціатива? У разі отримання нормального фінансування - цілком.

Окремим напрямком реформи стане низка рішень для підвищення доступності ліків. Зокрема, мова йде про запровадження механізму відшкодування вартості ліків за такими медичними станами як сердцево-судинні захворювання, цукровий діабет. Себто мова йде про життєво необхідні ліки для великої кількості пацієнтів. Відповідні ліки за рецептом можна буде придбати в аптеці зі знижкою. Поки розмір відшкодування визначається. Втім, мова, скоріш за все, йтиме про компенсацію 50-70% від загальної суми. Певні категорії отримуватимуть дані ліки взагалі безоплатно.

Ще одна важлива інновація - запровадження референтного ціноутворення. Себто встановлення граничних цін на ліки, з урахуванням цін в референтних країнах – в країнах-сусідах як-то  Молдова, Польща, Словаччина, Чехія, Латвія, Угорщина, Сербія тощо. Це має на меті забезпечити зниження цін на ліки. Також концепцією передбачається обмеження оптових та роздрібних націнок на ліки, встановлення регресивних націнок - чим вища ціна препарату, тим нижче націнка.

Загалом, у разі успішного просунення даного проекту у Кабміні з боку Уляни Супрун, не виключено, що Україну очікує досить серйозна модернізація вітчизняної медицини. Враховуючи її нинішній стан агонії – це буде вкрай на часі.

Дмитро Писарчук
http://www.depo.ua/ukr/politics/yaki-reformi-provede-noviy-ministr-ohoroni-zdorov-ya-27072016150000

Немає коментарів: