ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

З Новим роком та Різдвом!

З Новим роком та Різдвом!
ФармРада вітає вас, колеги, з прийдешніми святами! Бажаємо міцного здоров'я, успіху у справах та родинного затишку!

понеділок, 15 лютого 2016 р.

Аптекарі попереджають про чергове підвищення цін на ліки


Виконання Україною рекомендації Міжнародного валютного фонду (МВФ) в частині підвищення ПДВ на лікарські засоби до 21% замість діючих 7%, призведе до різкого зростання цін на цю категорію товарів.

Про це йдеться у прес-релізі Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), цитує Інтерфакс-Україна.

За словами директора АПАУ Володимира Руденка, формальне підвищення ставки ПДВ ще на 13% призведе до подорожчання ліків майже вдвічі, оскільки в такому випадку всі учасники фармринку змушені будуть поставити свої націнки на ліки.

“Потрібно розуміти, що фармацевтичний ринок складається з трьох основних ланок: це виробник ліків, дистриб’ютор і, власне, роздрібні мережі, аптеки. І всі вони платять податки. Тобто, якщо ПДВ на лікарські засоби збільшиться з 7 до 21%, свої націнки будуть змушені підняти всі. "Вартість ліків зросте не на 13%, а, щонайменше, на 40%. Додайте до цієї цифри ризики, які будуть закладати учасники ринку через нестабільний курс гривні “, – пояснив В.Руденко.

Разом з тим В.Руденко зазначив, що експерти АПАУ в даний час працюють над розробкою нормативної бази з метою підвищити стандарти виробничої аптечної практики до європейських норм, що, на його думку, сприятиме підвищенню доступності лікарських засобів.

“Зробити ліки якомога доступнішими для пацієнтів – одне з головних завдань, які ставить перед собою наша асоціація. Для цього ми ведемо активну роботу в нормотворчому полі і відстоюємо необхідність підняття стандартів виробництва аптечної практики до європейського рівня. Однак результати цієї роботи поступові, в той час як введення ПДВ 20% українці відчують дуже швидко “, – підкреслив В.Руденко.

http://expres.ua/news/2016/02/14/173360-aptekari-poperedzhayut-chergove-pidvyshchennya-cin-liky

Немає коментарів: