ПРАВДА ПРО СТАН УКРАЇНСЬКОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

На цьому ресурсі ви побачите не тільки професійний огляд преси, правдиве інформування про лікарські засоби, а й реальні дії ФармРади у боротьбі за права фармацевтів та права споживачів: документи, запити до влади, проекти законів; акції, заходи, конференції. Реальні люди, що не пошкодували життя для цієї боротьби.
Ми відкриті для спілкування: ви завжди можете звернутися до нас і поспілкуватися наживо.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© Остерігайтесь інформаційних підробок.
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! Не станьте жертвами шахраїв! Вимагайте документацію, перевіряйте репутацію!

пʼятниця, 20 березня 2015 р.

Рада дозволила купувати ліки через міжнародні організації


Народні депутати ухвалили закон, за яким дозволяється закуповувати ліки через міжнародні організації.

За його прийняття у сесійній залі проголосував 241 народний депутат.

Відтепер буде запроваджена окрема процедура для закупівлі лікарських засобів,які купуються за рахунок бюджетних коштів. Вже не будуть застосовуватись процедури, які визначені Законом України "Про здійснення державних закупівель", через міжнародні спеціалізовані фонди, організації та механізми ООН, Міжнародну асоціацію забезпечення медикаментами (International Dispensary Association), Королівську Агенцію Великобританії (Crown Agents), Глобальний механізм із забезпечення лікарськими засобами (Global Drug Facility), Партнерство у сфері постачання та управління поставками (Partnership for Supply Chain Management).

Крім того, передбачається запровадження спрощеної та безкоштовної процедури реєстрації лікарських засобів, які будуть закуповуватися цими організаціями.

Закон відносить такі ліки до категорії життєво-необхідних для того, щоб їх у подальшому звільнити від додаткових імпортних збору. Також передбачається скорочення термінів реєстрації цих лікарських засобів до 14 робочих днів.

Ввезення лікарських засобів, які закуповуватимуться спеціалізованими організаціями, буде здійснюватися у спрощеному порядку. Згідно з ним, у постачальника має бути лише сертифікат якості серії лікарського засобу, який видає виробник.

Запропоновані у законі положення матимуть тимчасовий характер і будуть застосовуватися лише протягом наступних 4-х років, а саме до 31 березня 2019 року.

Ці закупівлі будуть здійснюватися згідно з угодами, які укладатимуться між відповідною спеціалізованою організацією та Міністерством охорони здоров'я України.

Функції Міністерства охорони здоров'я України як головного розпорядника бюджетних коштів не будуть делегуватися спеціалізованим організаціям. Вони лише надаватимуть послуги з організації та проведення закупівель.

Перелік таких послуг визначатиме Кабінет Міністрів України.

http://znaj.org.ua/news/regions/2243/rada-dozvolila-kupuvati-liki-cherez-mizhnarodni-organizaciyi.html

Немає коментарів: